PREJARDHJA ILIRE E EMRIT KOSOVA

Një analizë gjuhësore krahasuese

Autore: Shpresa Musaj

Total
0
Shares
1 comment
 1. EDHE “ILIADA DHE ODISEJA” TË HOMERIT QË NJË SHKRIMTARË AMERIKAN MA KA DHURUAR NJË ENCKIKLOPEDI POEZISË BOTËRORE, KËTO DY VEPRA KISHIN
  ZENË EDHE SOT VENDIN E PARË NË BOTË; SHKRIMTARI MA DHUROI O, DUKE MË
  NJOHTUAR SE MBRËNDA NË “ILIADË- ODE TË ILIRSË” ËSHTË SHKRUAR NGA NJË
  BSHKËKOHANIK I HOMERIT VERBËR, TË CILIN NGA GJELOZIA E KANË VËRBUAR,
  SE KY UA KALONTE ME KËNGË HOMERIKE GJITHË POETËVE GJITHA KOHËRAVE
  PORSE, HOMERI RECITONTE PËRMENDËSH KËTO KENGË EDHE, QË NJË PASUES
  BASHKOHANIK I HOMERIT, SHKRUAN OR, VËRTETON SE HOMERI RRJEDHË NGA
  GJAK DHE PRAG PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIE; DHE, SHKRIMTARI NGA
  USA PO MË THOTË: MERRE KËTE KRYEVEPËR POEZIE BOTËRORE OH, TË LUTEM
  SHKRUAJ DHE VETËM SHRUAJ; SEPSE JU, PELLAZGO ILIRO SHQIPTARIA Q’JENI DHE KENI TALNT DHE AFTËSI KRIJUSE TË LINDURA, QË MUND TË KRIJONI O, TË
  KRIJONI, SUPER VLERA MË T’LARTA OR, MË TË ARTA, TË NIVELIT BOTËRORË AH,
  MBARË NJERËZORE; SIKUR DHE SOT “ILIADA E ODISEJA” NGA HOMERI I MADHË,
  ME PREJARDHËJE PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIE OU MBARË SHQITARIE”
  MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura