PROF.NEZIR KRAKI: “KËTA SHKATËRRUESIT DHE VJEDHËSIT E KOSOVËS…”

Pashtriku, 10 shkurt 2020: Profesori nga Parisi, Nezir Kraki në Facebook ka komentuar nervozën dhe fyerjet e deputetëve të opozitës gjatë fjalimeve të tyre më 3 shkurt 2020 në Kuvendin e Kosovës. “Thjesht, për këta shkatërruesit dhe vjedhësit e Kosovës, dita e sotit përjetohet siç përjetohen krizat financiare në bursen e New Yorkut : rënje e papritur dhe drastike e fitimeve”, shkruan profsor Kraki në rrjetin e tij Facebook.
***
Lexoni postimin e tij të plotë:
Mos u bëni shumë merak...
Doza e kërcënimeve dhe e nervozave n’foltore është në proporcion me milionat që ‘trimat’ e deritashëm pritet t’i humbin sapo të fillojë çkapja e shtetit.
A e dini ju sa personat rreth tyre pritet t’i humbin postet fiktive me rroga nga 2000 e deri në 5000 euro?
A e dini ju sa tenderi, sa posti e sa përqindja s’do jenë më në bisedat e tyre prontoistike
Thjesht, për këta shkatërruesit dhe vjedhësit e Kosovës, dita e sotit përjetohet siç përjetohen krizat financiare në bursen e New Yorkut: rënje e papritur dhe drastike e fitimeve.
Këta që deri sot politikën e patën veç biznes dhe dhunim të dinjitetit qytetar, nga sot do shpartallohen vetvetiu sepse nga sot s’do kenë më qasje në buxhetin e Kosovës.”- thotë prof.Nezir Kraki.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura