“PROJECT VERITAS” PUBLIKON DOKUMENTE TË KLASIFIKUARA USHTARAKE LIDHUR ME ORIGJINËN E COVID19!

Aleanca “EcoHealth” – Fauçi!

“PROJECT VERITAS” PUBLIKON DOKUMENTE TË KLASIFIKUARA USHTARAKE LIDHUR ME ORIGJINËN E COVID19!

Nga Sheradin Berisha, FB 13 janar 2022

Qysh në fillim të PLANdemisë janë hedhur dyshimet e para se, “COVID19” e ka origjinën në “Institutin e Virologjisë” në Wuhan të Kinës!

Më 11 janar 2022 “The Covid World” boton dëshmi në artikullin me titull: “Project Veritas publikon dokumente të klasifikuara ushtarake të zbuluara lidhur me origjinën e COVID-19”.

“Projekti Veritas ka marrë dokumente mahnitëse të klasifikuara që japin një pasqyrë të origjinës së COVID-19, përfitimit të hulumtimit, vaksinave, shtypjes së trajtimeve dhe marrëveshjeve të fshehta të qeverisë me median për të fshehur faktet dhe për të kontrolluar narrativën që rrethon pandeminë.” thuhet në artikullin e “The Covid World”.

– “Dokumentet në fjalë rrjedhin nga një raport në Agjencinë e Projekteve të Kërkimit të Avancuar të Mbrojtjes, e njohur më mirë si DARPA, të cilat ishin fshehur në një makinë të përbashkët top-sekret.”

– “Dokumentet e klasifikuara tregojnë se si Aleanca “EcoHealth” iu afrua DARPA-s në mars të vitit 2018, duke kërkuar fonde për të kryer hulumtime në funksion të përfitimit të koronavirusëve të lindur nga lakuriqët e natës.”

– “Propozimi, i quajtur Project Defuse, u refuzua nga DARPA për shqetësimet e sigurisë dhe nocionin se shkelte moratoriumin e fitimit të funksionit të kërkimit. Megjithatë, sipas dokumenteve, NIAID, nën drejtimin e Dr. Anthony Fauçi, vazhdoi me kërkimin në Wuhan, Kinë dhe në disa vende në të gjithë SHBA.”

– Në letrën e refuzimit të DARPA’s thuhet: “Propozimi nuk përmend ose vlerëson rreziqet e mundshme të kërkimit të fitimit të funksionit (GoF).”

– “Project Veritas kontaktoi DARPA-n për komente në lidhje me dokumentet e fshehura dhe foli me Shefin e Komunikimit, Jared Adams, i cili tha, “Nuk më duket normale”, kur u pyet për mënyrën se si ishin varrosur dokumentet.” shkruan “The Covid World”.

***

Burimi:

“The Covid World” ka publikuar edhe një video mahnitëse të “Project Veritas”. Videon mund ta shikoni në fund të shkrimit origjinal: “Project Veritas Releases Leaked Classified Military Documents Regarding The Origins Of COVID-19 / The COVID World post date:January 11th, 2022”

Klikoni poshtë 👇👇👇👇👇

https://thecovidworld.com/project-veritas-releases-leaked-classified-military-documents-regarding-covid-19/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura