PSE SHOQËRIA JONË ËSHTË NË KRIZË MORALE?! (VIDEO)

PSE SHOQËRIA JONË ËSHTË NË KRIZË MORALE?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 5 shkurt 2023

Dy vite më parë (shkurt 2021) kam shkruar:

“Pse shoqëria jonë është në krizë morale? Sepse kemi “elitë” të fragmentuar intelektuale si në rrafshin politik ashtu dhe në atë akademik! Çka do të thotë kjo? Kjo do të thotë se s’kemi elitë intelektuale!”

***

Edmund Burke (1729 – 1797), shkrimtar irlandez – britanik, teoricien i hershëm i disiplinës filozofike të estetikës, filozof dhe politikan në epokën e Iluminizmit, lidhur me intelektualët ka një thënie epokale. Ai thotë: “Gjëja e vetme që nevojitet për të triumfuar e keqja, është që njerëzit e mirë, përkatësisht  intelektualët, dijetarët, profesionistët, të mos bëjnë gjë”.

Kësaj thënie i përgjigjet një fjalë e urtë e popullit tonë, “odën e burrave e prishin dy veta, i pari që flet e nuk din asgjë dhe i dyti që din por nuk flet”, bëhet heshtak si butak!

***

Ilustrim për krizën morale

Klikoni këtu:

https://fb.watch/itirrgInNS/

_________________

MILAIM ZEKA – UZINË E GËNJESHTRAVE DHE FYERJEVE… (VIDEO)

***

KUSH JANË ‘PRURJET E REJA PËR NDRYSHIM’ PAS 11 QERSHORIT 2017?!


***

KUR HAJNAT E PDK’së VODHËN PDK’në NË BASTIONIN E TYRE NË DRENICË! (Dëshmi)

Total
0
Shares
1 comments
  1. Te gjithe politikant dhe gazetaret e mediave si Milaim Zeka jane kukulla me tela te illuminatit. Illuminati sjell degjenerimin moral sepse keshtu e ka plan. Sa per kuriozitet: Milaim Zeka nuk ka bere asnje vaksine dhe nuk ka per te bere ndonjehere vaksina si spiun qe eshte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura