RAMA DHE VUÇIQ NË SHËRBIM TË SOROSIT!

Open Ballkani i Sorosit!

RAMA DHE VUÇIQ NË SHËRBIM TË SOROSIT!

Nga Sheradin Berisha, 07 nëntor 2021

Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiq tashmë është shumë e qartë se po zbatojnë projektin ‘Open Balkan’, të krijuar nga filantropi George Soros, i cili po jetësohet nga djali i tij Aleksandër Soros!

Këtë fakt e ka dëshmuar takimi i datës 4 nëntor 2021 në Beograd ku Edi dhe Vuçiç kanë pasur përballë tyre Aleksandër Soros, madje në foto treshja Rama – Vuçiq – Dimitrov duket se rrinë gatitu përpara shefit të tyre, Alex Soros!!!

***

Një ditë më herët më 3 nëntor 2021 në FB-në time kam shkruar këtë shënim:

BALLKANI I HAPUR I SOROSIT!

Sa herë që mbahen takime midis edvinit të Surrelit dhe vuçes së Beli Dvorit rreth “Ballkanit të hapur”, aty është edhe aleksi i sorrosit! Ishte në Tiranë në dhjetor 2019, poashtu në Shkup në korrik 2021, është dhe tani në Beograd në shoqëri të edit! Pse? Sepse “Open Ballkani” është ide e filantropit për shoqëri të hapur, George Soros!!!

***

BALLKANI I HAPUR I SOROSIT!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219773445703021&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura