ROLI HISTORIK I KUAJVE NË OPERACIONIN “SHIGJETA” NË PASHTRIK, MAJ – QERSHOR 1999! (VIDEO)

Në 23 vjetorin e Operacionit “Shigjeta”, Pashtrik

ROLI HISTORIK I KUAJVE NË OPERACIONIN “SHIGJETA” NË PASHTRIK, MAJ – QERSHOR 1999! (VIDEO)

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 26 Maj 2022

Pashtrik, 20 gusht 2021: Roli i kuajve gjate Operacionit “Shigjeta” ne Pashtrik, maj – qershor 1999

Kliko këtu 👇👇👇

***

Duke pasur parasysh rolin e kuajve në bartjen e armatimit, municionit dhe gjërave të tjera ushtarake për luftën e UÇK-së, jo vetëm gjatë Operacionit „Shigjeta“ në Pashtrik, por edhe gjatë gjithë kohës së luftës në Kosovë, kam propozuar dhe edhe me këtë rast shpreh sërish idenë që në Prishtinë të ngritet një Memorial për kuajt e luftës, i cili do të përjetësoj rolin historik të tyre në luftën tonë çlirimtare!  

***

Në 23 vjetorin e Operacionit ‘Shigjeta’ në Pashtrik

OPERACIONI I UÇK-së “SHIGJETA” – PASHTRIK, DREJTIMI TAKTIK NR.1 (DT-1), NJËSIA “TASK FORCE – 1” (TF-1), MAJ – QERSHOR 1999 (VIDEO)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura