SALIH KABASHI: LUFTA NË IRAK ‘GABIMI MË I RËNDË NË HISTORINË AMERIKANE’

Paris, 21. 03. 2013 – George W. Bush, përgjegjës i drejtëpërdrejtë i vrasjes së rreth një milion njerëzve, i shpenzimit të panevojshëm të 800 miliardë dollarëve dhe 5 milionë refugjatëve. Lufta e Irakut sot në shumicën e analizave konsiderohet si “gabimi më i rëndë në historinë amerikane”!Në dhjetëvjetorin e invazionit nuk duhet harruar se shqiptarët në një shumicë absolute kanë duartrokitur luftën e çmendur dhe kuaziprivate të George W. Bush-it, pushtimin e shkatërrimin e Irakut… Shqipëria ka dërguar rregullisht e Kosova ka ofruar vazhdimisht ushtarë për luftën e padrejtë amerikane në Irak… 

George W. Bush – në Irak…

……………………………………………………………….

Çfarë nëse njerëzit zgjohen ? [Ron Paul – politikan amerikan]

Iraq War Strategy Speech: President’s Address to the Nation (2007)

Invasion of Iraq: How the British and Americans got it wrong

==================================

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura
Read More

SNOBIZMI

SNOBIZMI Nga Xhelal Zejneli, Shkup – gusht 2023  Rrjedhat e kulturës gjithmonë e kanë mbartur me vete snobizmin…