SHEMBËLLTYRA E POLITIKANËVE GËNJESHTARË! (VIDEO – FOTO)

Koha për reflektim!

Shembulli i politikanëve të tillë duhet të jetë një kapitull i mbyllur një herë e mirë! Edhe për politikanët aktual në pozitë e opozitë duhet të vlejë e njejta dispozitë!

***

Pashtriku, 8 shkurt 2023

SHEMBËLLTYRA E POLITIKANËVE GËNJESHTARË!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 13.01.2022

Një politikan i padinjitetshëm mbijeton në politik, në saje të manipulimit me vullnetin dhe dëshirat e votuesve!

Hashim Thaçi më 27 nëntor 2010, gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet e 12 dhjetorit të atij viti, ka premtuar se brenda 15 muajve do të liberalizohen VIZAT! (Shiko foton 1)

Ky manipulant edhe në zgjedhjet e radhës i ka gënjyer votuesit me të njejtin premtim! Madje më 04/05/2016, në rrjetin social facebook poston një hartë të Kosovës me mbishkrimin “GOODBYE VISA”! (Shiko foton 2)

Kaluan mbi 11 vjet nga premtimi i parë, dhe vizat ende nuk u liberalizuan, ndërsa ky gënjeshtar (derisa shkoj në Hagë) në politik ka mbijetuar!

Politikanë të tillë s’kanë frikë nga klientela e tyre! Ata frikohen nga njerëzit e mirë e të pakorruptuar.

Pse?!

Sepse në momentin që i mashtrojnë njerëzit e mirë e të ndershëm, jeta e tyre në politikë zgjatet!

Fatkeqësisht sot kemi shumë njerëz të mirë, të cilët politika i korrupton e tjetërson dhe bëjnë jetën e strucit!

– Kush i tjetërson ata/o?!

– Interesi vetjak, duke shkelur mbi interesin e përgjithshëm publik!

Pa ndryshuar kjo mendësi e robit, do të kemi politikanë të papërgjegjshëm si soji hashimit!

_____

Dëshmi shtesë për gënjeshtrat e Hashimit!

Premtimet e Hashim Thaçit për Liberalizimin e vizave /

https://www.facebook.com/njelajm.net/videos/1006009563132277/

____________

Nga arkivi, 8 shkurt 2015

Sa kanë reflektuar politikanët në fushatat e tyre zgjedhore, në reduktimin e premtimeve të rrejshme, në krahasim me fushatën zgjedhore të qershorit 2014?!

Nga arkivi, 8 shkurt 2015

Koha për reflektim!

PREMTIMET E ISA MUSTAFËS, HASHIM THAҪIT DHE TË RAMUSH HARADINAJT!

Nga Sheradin Berisha, Facebooku më 08.02.2015

Gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet e 8 qershorit 2014, Isa Mustafa i LDK’së, Hashim Thaçi i PDK’së dhe Ramush Haradinaj i AAK’së, për votuesit e tyre kanë bërë këto premtime:

***

ISA MUSTAFA – LDK:

1. Rritja e buxhetit të Kosovës në 2.5 miliardë euro;

2. Krijimi i 120 mijë vendeve të punës për katër vite në Sektorin e Bujqësisë;

3. Pas katër vitesh në tregun e Kosovës 80 % e produkteve do të jenë vendore;

4. 1.2 miliardë euro investime në Bujqësi;

5. Ndërtimi i një stadium sipas standardeve të FIFA-së…

***

HASHIM THAҪI – PDK:

1. Krijimi i “Fondit për punësim” në vlerë prej 1.5 miliardë eurosh;

2. Krijimi i 200 mijë vendeve të punës për katër vite;

3. Pesëqind (500) milionë euro investime në Bujqësi;

4. Ndërtimi i një stadiumi sipas standardeve të FIFA-së, me kapacitet 25 – 30 mijë ulëse;

5. Dyfishim të prodhimit vendor dhe reformim në arsim…

***

RAMUSH HARADINAJ – AAK:

1. Krijimi i 200 mijë vendeve të punës për katër vite.

2. Pagë mesatare 1000 euro;

3. Dyfishim të buxhetit shtetëror për katër vite…

Këto premtime nuk po mbahen, dhe sot votuesit e tyre po ikin masovikisht nga Kosova!!!

Sa për kureshtje shikoni këtë video:

– Veterani i UÇK së nxjerr shtëpinë në pazar, synon emigrimin

***

– Ҫka duhet bërë?!

– Këta premtimdhënës mashtrues e abuzues duhet të ndalen, përndryshe nuk ndalen kurrë!

==========

Sa për ilustrim shikoni:

PRMEMITET E HASHIM THAҪIT!!!!

Hashim Thaçi

27 Maj 2014

Fondi i Punësimit është pika kryesore e planit tonë Misioni i Ri. Shikojeni videon se si do t’i krijojmë 200,000 vende të reja të punës nga 1.5 miliardë euro që i kemi në banka të huaja që nga koha e UNMIK-ut. HTH

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/posts/10218813310380238

***

HASHIM THAҪI: DO TË KRIJOJMË 200 000 VENDE TË REJA TË PUNËS…!!!

_____________

Shtojcë

MENDËSIA KËRCËNUESE E RAMUSHIT!

https://pashtriku.org/mendesia-kercenuese-e-ramushit/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura