SHERADIN BERISHA: KUSH KA VRARË LE TË PËRGJIGJET!

Pashtriku, 24 Korrik 2019: Ftesat e Speciales kanë nxitur militantët e partive politike për gjykimin e kundërshtarëve në atdhetarë e tradhtarë! Gabim! Mos e lendoni njëri tjetrin!
UÒªK’ja si ushtri pa dyshim ka bërë luftë për çlirim nga pushtuesi serb, jo luftë për qërim hesapesh (siç thuhet) me njerëzit e ngarkuar politikisht!
Tani shtrohet pyetja:
Gjykata speciale (për të cilën kanë votuar kuvendarët e Kosovës dhe janë ndarë qindra milionë eurosh nga SHBA ‘ BE…), është ngritur për gjykimin e UÒªK’së, apo për gjykimin e vrasjeve politike për qërim hesapesh nga avanturirët politik – gjatë dhe pas luftës?!
Nëse bëhet ky dallim, atëhere rezulton qartë që UÒªK’ja si formacion luftarak nuk ka bërë asnje vrasje të kësaj natyre!
Kush ka bërë vrasje për “qerim hesapesh” le të përgjigjet!
Kaq! …

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura