SHERADIN BERISHA: MANIPULATORËT DHE INTRIGANTËT VENDOR! (8 QERSHOR 2013)

Pashtriku, 8 qershor 2020: Nga arkivi i FB., 8.6.2013:
7 vjet më parë e kam shkruar këtë analizë, dhe për mua asgjë s’ka ndryshuar, prandaj nuk ia heqi asnjë pikë as presje!
***
Kur elektorati mashtrohet nga: MANIPULATORËT DHE INTRIGANTËT VENDOR!

Nga zhvillimet politike të pasluftës në Kosovë kam mësuar mirëfilli se, lidershipi politik e intitucional, s’kanë asgjë të përbashkët me moralin politikë dhe përgjegjësitë e marra për udhëheqjen e vendit!
Madje jam bindur, se pushtetarët tanë janë ekstremisht të papërgjegjshëm në politik’bërje, sepse po të jetë e kundërta, pozita e tyre udhëheqëse nuk do të ishte e qëndrueshme as afatgjate.
Gjithashtu, kam mësuar se, ai që dëshiron të merret me politikë – duhet të dijë, të mashtroj, të gënjej, të manipulojë, të jetë intrigantë, skajshmërisht i pandërgjegjshëm dhe të shtiret para publikut, se po punon për të mirën e vendit, sikur se po shtiren vazhdimisht: Hashim Thaçi, Atifete Jahjaga, Isa Mustafa, Behgjet Pacolli dhe Ramush Haradinaj.
Dhe, njerëzit e thjeshtë – elektorati (ata që mashtrohen vazhdimisht) fjalët e këtyre politikanëve manipulatorë e intrigant i marrin gjithmonë si vepra të mëdha.
Ata vazhdimisht janë kënaqur dhe po kënaqen me sipërfaqësoren (me fjalët e bukura), dhe rrallë kush ka vrarë dhe vretë mendjen se përfaqësuesit e tyre politikë i përmbahen apo jo premtimeve të dhëna.
Prandaj, në këtë kuadër mund të themë se, ndershmëria dhe sinqeriteti, si dy cilësi substanciale të njeriut, në politik’bërjen e këtij lidershipi manipulatorësh, s’kanë asnjë vlerë!
***
Nga arkivi i FB., 8 qershor 2013!
Kur elektorati mashtrohet nga:
MANIPULATORËT DHE INTRIGANTËT VENDOR!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10200162524122238&substory_index=0&id=1125324528

Total
0
Shares
2 comments
 1. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell
  and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed.
  There was a hermitt crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is
  totally off topic but I hadd too tell someone!

  Here is my blog post; post444672

 2. hey there and thank you for your info – I’ve definitely picked up something new from right here.
  I did howwever exlertise a few technical points using thiss site, as I experienced too
  reload the site many times previous to I could get
  it to load correctly. I had been wondering if your weeb host is OK?
  Not that I’m complaining, but slow looading instances times will often affect your placement in google and
  could damage your quality score if advertising and marketing with
  Adwords. Well I am adding this RSS to my email and can look out
  forr a lot more of your respective ineresting content.
  Ensure that yyou update this again very soon.

  Take a look at myy web site :: http://www.smokinstangs.com/member.php/276592-Igorooq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura