SHERADIN BERISHA: MASHTRIMI I MADH GLOBAL! COVID19 DHE GRIPI SEZONAL, KUSH NA DËMTOI MË SHUMË?!

Pashtriku, 2 Prill 2020: Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll!
“Në kohën e mashtrimit universal (global) të thuash të vërtetën është një akt revolucionar” – ka thënë autori i librit “1984”, shkrimtari i shquar anglez, George Orwell, 2903 – 1950.

Vdekjet nga virusi Covid19 janë minimale, në krahasim me vdekjet e përditshme nga sëmundjet e tjera!
Covid19 është një mashtrim i madh global, jo një sëmundje virale vdekjepruse me përmasa të mëdha aq sa propagandohet në medie nga politika e multi’miliarderëve global!
Për më tepër Covid-19 është një shpikje e planifikuar mirë nga elita e bankierëve. Covidi po zhvillohet nën ‘kujdesin’ e Big’farmës (oligarkëve të farmaceutikës dhe jo vetëm) të ndihmuar nga politika dhe masmediat…!
Kjo “pandemi” duket të jetë një “arsyetim” i elitës për të imponuar vaksinën e Bill Gates … dhe pastaj gradualisht për të kaluar në “epokën e mikroçipit digjital”!
Kjo gjëmë ka nisur me izolim (karantinim) “maskë – distancë – dezinfektim” dhe dita ditës masat do të shtohen me kushtëzime të ndryshme për udhëtim nga një vend në vendin tjetër dhe jo vetëm, krejt kjo me qëllim të vaksinimit për të kaluar pastaj në çipim digjital!
Rrjedhimisht me këtë “pandemi” përveç pretendimit për zvogëlimin (uljen) e popullësisë dhe kontrollimin e sajë, mendohet që paratë fizike dhe të gjitha shërbimet tjera bankare të digjitalizohen!
Digjitalizimi mund të shkaktoj një transformim në ekonomi, dhe në fushat tjera jetësore! Rrjedhimisht me këtë zhvillim teknologjik (digjital) mund të shuhen qindramilionë vende të punës… dhe të krijohet një situatë e re në tregun e punës. Kjo gjendje njëkohësisht mund të ndikojë edhe në ndryshimin rrënjësorë të shkollimit përkatës që kemi sot!

Shikoni Videon:
Predictive Programming – The Human Microchipping Agenda -Full Documentary
https://www.youtube.com/watch?v=9uU6lk5dA5Q
—————
Lexoni e kthjelluni:
Hej njerëz COVID-19 është një mashtrim i madh, infektohen më shumë nga gripi se nga kjo pandemi:
https://shqipet.al/hej-njerez-covid-19-eshte-nje-mashtrim-i-madh-infektohen-me-shume-nga-gripi-se-nga-kjo-pandemi/?fbclid=IwAR30nuzDVsjQYQrpXY_BHJEbOcG9ABaBVNpgXnqo8Rol7a5wxCRDrVsXDnc
***
Në këtë lidhje lexoni dhe dëgjoni, mjekun e shquar italian, Stefano Montanari, i cili e demaskon këtë mashtrim të madh:
https://www.nextquotidiano.it/stefano-montanari-coronavirus-video-immunodepressi-per-legge/?fbclid=IwAR34DI-rVP4fxcLIucjhrf5BOK4WoFt4xl30zUo-Ro_a_3POp84l5Y_ZWw8
***
Këtu shikoni videon:
https://m.youtube.com/watch?v=tC84wONn1ZA&feature=emb_title
***
Ndërsa këtu flet Stefano Montanari, i përkthyer në shqip:
Mashtrimi më i madhë me covid-19. Kjo është e vërteta. Gënjeshtra më e madhe që ka ndodhë ndonjëherë në histori të botës.
https://www.facebook.com/showbizzialbania/videos/vb.108599013892091/256595198711741/?type=2&theater
***
Në foto lexoni të dhënat e vdekjeve në botë janar – mars 2020, nga Dr.Michael L.Brown:

 

***
COVID19 DHE GRIPI SEZONAL, KUSH NA DËMTOI MË SHUMË?!
Në Kosovë (me zhurmë mediale e politike) deri më sot janë 108 persona të prekur nga Covid-19 (shumica janë në shtëpi, jashtë kujdesit spitalor). Prej tyre një 82 vjeçar (me 22.03.2020) nga Dumnica e Besianës (që lëngonte nga sëmundja kronike kardiake dhe mushëkrore) ka vdekur!
Ndërkaq gjatë muajit mars (pa zhurmë mediale e politike) mijëra persona janë prekur nga virusi sezonal (gripi), dhe dhjetra prej tyre kanë vdekur, ndonëse lëngonin edhe me sëmundje të tjera kronike!
Me këtë rast mua me rezulton se gjendja me e dëmshme dhe shqetësuese, është gripi sezonal që i ka shtri në shtratë mijëra burra, pleqë, gra e fëmijë, dhe ka marrë më shumë jetë njerëzish, se sa Covid-19 që nuk kemi vdekje masive, (siç është propaganduar) dhe na izoloi tërësisht nga jeta publike dhe na futi frikë kolektive!
Ky është një mashtrim i madh dhe si i tillë e përçmon dijen tonë! T’i themi ndalë mashtrimit!
***
Lexoni e kthjelluni:
Hej njerëz COVID-19 është një mashtrim i madh, infektohen më shumë nga gripi se nga kjo pandemi:
https://shqipet.al/hej-njerez-covid-19-eshte-nje-mashtrim-i-madh-infektohen-me-shume-nga-gripi-se-nga-kjo-pandemi/?fbclid=IwAR3sguFQTPJsw4E86v6wCzX3hRn_H6tBs6Zh7SUyiU7gvN5XZcSQoNQv_C4

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura