SHERADIN BERISHA: NDALUNI O NJERËZ INJORANTË E AMBICIOZË TË SËMURË!

Pashtriku, 11 Nëntor 2019: Duke i lexuar polemikat përçarëse të disa krerëve dhe militantëve të LDK’së e VV’së, mu kujtuan pesë anarkitë shqiptare të Fan Nolit, saktësisht mu kujtua anarkia e tretë, ajo morale!
Anarkia morale e Fan Nolit (e vitit 1923) sikur është bërë normale edhe në nentor të vitit 2019! Noli thoshte (citoi): “këtu qeni s’njeh të zon; këtu karakteret dopësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyr ditën si në kaleidoskop. Këtu ambiciet janë pa fre e pa kufi. Këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.” – përfundon citati.
Prandaj zëshëm thërras:
Ndaluni o njerëz me karaktere të ulta, ambicozë të sëmurë e injorantë pa kufi! Ndaluni o llum i qullosur që ndërroni formë e ngjyrë çdo ditë!

(Shkrimi është publikuar fillimisht më 3 nëntor 2019, në facebook)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura