SHERADIN BERISHA: NGA ARKIVI – SI KORRESPODENT I ‘ZËRIT TË KOSOVËS’

Ludwigburg, 1995: Korrespodent i ‘Zërit të Kosovës’, kur Kryeredaktor ishte Beqir Beqa. Beqiri këtë detyrë të rëndësishme e kreu për pesë vjet rresht, deri në Mbledhjen e 4’të të Këshillit të Përgjithshem të LPK-së Dega Jashtë Vendit, që u mbajt më 29 qershor 1996.
***
(Këshilli i Përgjithshëm LPK-së d.j.v, doli nga Mbledhjen e 5’të e Përgjithshme e LPK d.j.v, në nëntor 1995 – në Bazel)
***
Në mbledhjen e 4’të, Beqir Beqa u lirua nga kjo detyrë, ndërsa Kryeredaktor i Ri u zgjodhë Bislim Elshani.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura