SHERADIN BERISHA: VETËM ME BARIKADIM GJITHËPOPULLORË MUND TË NDALET HASHIM THAÇI!

Pashtriku.org, 20 shtator 2018: Më 29 shtator 2018, Lëvizja Vetëvendosje organizon demonstratë në Prishtinë për Ndalimin e Hashim Thaçit!
– A mund të ndalet Hashimi me një demonstratë dy orëshe!
– Jo nuk ndalet!
– Qysh mund të dalet?
– Me një padëgjueshmëri gjithëpopullore dhe barikadim paqësorë me tenda në “sheshin Skënderbej” deri në largimin e tij!
– Uroj të ndodh keshtu, ndryshe nuk ndalet ky njeri!

***
Nga arkivi i pashtrikut, shkurt 2013 – korrik 2017 /
SHERADIN BERISHA: O MILET, ËSHTË MOMENTI I FUNDIT QË HASHIM THAÒªI TË NDALET – NGA BOSNJËZIMI I KOSOVËS!

“Jorastësisht Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq janë bërë presidentë! S’kemi parë asgjë çfarë do të shohim e mësojmë në muajt e ardhshëm…!!!” Keshtu kam shkruar me 5 korrik 2017! Dhe tashme e shohim qarte dhe kemi mesuar shume se ne c’drejtim po e con Kosoven dhe ceshtjen shqiptare Hashim Thaci!
***
Me 27 shkurt 2013, më pak se dy muaj para nënshkrimit të marreveshjes Thaçi – Daçiq – Eshton, në Bruksel (19 prill 2013) – për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe (Zajednicës), kam bërë një shkrim të cilin mund ta lexoni në vijim:
***
SHERADIN BERISHA: O MILET, ËSHTË MOMENTI I FUNDIT QË HASHIM THAÒªI TË NDALET – NGA BOSNJËZIMI I KOSOVËS!
(Pashtriku,org, 27. 02. 2013) – Më 4 mars 2013 e tutje, në Bruksel, vazhdon telenovela e radhës Thaçi-Daçiq, për finalizimin e formës dhe përmbajtes së njësisë autonome të sebëve në Kosovë, e cila në këtë fazë embrionale po quhet me një emërtim simbolik “ASOCIACIONI I KOMUNAVE SERBE NË KOSOVË”! Prandaj, ooo Milet është momenti i fundit që Hashim Thaçi të ndalet, nga Bosnjëzimi i Kosovës. (…)
***
Me gjerësisht lexoni këtu:
https://pashtriku.org/index.php?kat=43&shkrimi=1330

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura