SHUMICA E DEPUTETËVE VOTOJNË KUNDËR VAKSINIMIT ME DETYRIM!

Në Gjermani nuk ka vaksinim të detyrueshëm
SHUMICA E DEPUTETËVE VOTOJNË KUNDËR VAKSINIMIT ME DETYRIM!
Sheradin Berisha, Facebook 7 Prill 2022
Sot në mesditë, Bundestagu votoi kundër vaksinimit të detyrueshëm në Gjermani
Votuan kundër edhe deputetët e pozitës…

Drafti për futjen e një vaksine të përgjithshme kundër koronës në Gjermani dështoi në Bundestag. 378 deputetë kanë hedhur poshtë propozimin për detyrim nga mosha 60 vjeçare, 296 deputetë kanë votuar pro dhe nëntë kanë abstenuar.

Burimi:
Entscheidung ist gefallen
Keine Impfpflicht in Deutschland: Abgeordnete stimmen mehrheitlich dagegen

https://www.rnd.de/politik/impfpflicht-ab-60-scheitert-abgeordnete-stimmen-mehrheitlich-gegen-antrag-6DCOF62PJZGOFAYPTPBXAROJ2M.html

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura