SOT U SHUA NGA JETA ATDHETARI I SHQUAR, REMZI LUSHI

Pashtriku.org, 20 prill 2017: Sot në orën 5 të mëngjesit, pas një sëmundje të rëndë u shua nga jeta, veprimtari dhe ish i burgosuri politik, Remzi Lushi. Me Remziun i kemi kaluar vitet më të vështira të rinisë sonë, në Kampin famëkeq të Goli Otokut (shtator 1982 – tetor 1984). Ishte shok i dashur, i guximshëm dhe shumë i vendosur për kauzën tonë kombëtare!
Me këtë rast i shprehi ngushëllime familjes së tij, shokëve të burgut dhe gjithë dashamirëve të Remziut!
Qoftë i përjetshëm kujtimi për Remzi Lushin!

***
Të gjithë miqtë i njoftoj se, mbledhja përkujtimore kushtuar Remziut organizohet të shtunën, më 22 prill 2017, në orën 11:00 në sallën e Kuvendit Komunal në Lipjan, ndërsa varrimi i tij bëhet në orën 13:00, në varrezat e fshatit Babush i Muhaxherëve të Lipjanit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura