SPEKTAKLI I VON DER LEYENIT PËRPARA KAMERËS NË BUCHA TË UKRAINËS! (Video)

Aktorja e Brukselit!

SPEKTAKLI I VON DER LEYENIT PËRPARA KAMERËS NË BUCHA TË UKRAINËS! (Video)

Video: Spektakli i Leyenit – horror i luajtur nga presidentja e Komisionit për kamerat?

Një spektakël të tillë e spikatë edhe “British Guardian”… (Shikoni videon në fund)

Një koment nga Willi Huber, report24.news, më 9 prill 2022

Është një skenë krejtësisht e çuditshme. E veshur me jelekë antiplumb të pakuptimtë, presidentja e Komisionit von der Leyen duket se po bën fytyra të shokuar sidomos për kamerat. Ajo sheh çantat e trupit (kufomat e futur në kese të najlonit), të cilat, megjithatë, duhet të kenë qenë atje më parë – dhe me sa duket për të paktën tetë ditë. Një tjetër spektakël i organizuar nga elitat politike për të tërhequr Evropën në luftë.

Videoklipi i shkurtër jep një pamje të emisionit mediatik që u organizua dje në Bucha të Ukrainës, për të manipuluar më tej opinionin publik.

Së pari, i gjithë delegacioni u vesh me jelek antiplumb. Jo sepse aty mund të pritet ndonjë rrezik, rusët u tërhoqën nga rajoni më 30 dhe 31 mars.

Çantat e trupit nuk kafshojnë – dhe as qëllojnë. Ursula von der Leyen përpiqet të bëjë një spektakël të turpshëm për qindra fotografë dhe kameramanë të pranishëm, sikur të ishte “e habitur dhe e tronditur” me urdhrin e një regjisori. Kjo propagandë mund të shfrytëzohet jo vetëm në Ukrainë, por në mbarë botën.

Për mua si shikues, absolutisht nuk ka dyshim që skena vihet në skenë dhe luhet. Varri masiv dhe kufomat në skenë nuk mund të shfaqeshin “papritmas”, por natyrisht ishin tashmë aty kur grupi marshoi lart.

Duhet të theksohet gjithashtu se rusët po akuzohen – me shumë gjasa gabimisht – se kanë vrarë viktimat jo më vonë se 30 marsi, por më së shpejti në fund të shkurtit. Kjo ngre pyetjen se si duhet të nuhasin në të vërtetë kufomat e vërteta pas një deri në pesë javë dhe nëse dikush mund t’i afrohet vërtet një vendi të tillë pa hedhur në mënyrë kolektive.

Vëzhgimi i Von der Leyen është gjithashtu shumë zbulues: A bëra gjithçka siç duhet? A është skena në kanaçe? Një këndvështrim tjetër mund të shihet këtu në videon e British Guardian, e cila nënvizon supozimin tim për rrjedhën e ngjarjeve.

Shikoni videon këtu 👇👇👇

***

Nuk kam parë kurrë në historinë e gazetarisë një zhurmë kaq të pandershme për çantat e trupit që janë të paktën tetë ditë të vjetra. Nëse ngjarjet e tmerrshme kanë ndodhur siç pretendohet, atëherë nuk ka nevojë për një cirk të tillë shtypi. Dikush mund të dënojë gjithashtu me nderim vdekjen e shumë njerëzve nga një sallë konferencash. Por kjo padyshim nuk do të kishte efekt të mjaftueshëm për mendjet e thjeshta dhe të manipulueshme.

Dhe ja si mbërriti peizazhi në redaksitë anembanë botës: Nuk e kam ngrënë të vërtetën dhe urtësinë me lugë – ndoshta ka një shpjegim tjetër për të gjitha këto. Megjithatë, asnjë nuk më duket logjike. Çfarë mendoni ju?

/ Përgatiti në shqip – Sheradin Berisha, Facebook 9 Prill 2022 /

———-

Burimet:

Video: Leyenschauspiel-für die Kameras gespieltes Entsetzen der Kommissionspräsidentin? / 09. April 2022 👇👇👇

https://report24.news/video-leyenschauspiel-fuer-die-kameras-gespieltes-entsetzen-der-kommissionspraesidentin/

***

 Vizita në Bucha

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220430661252999/395663552078714

:::::::::::::::::::::::

Shtojcë:

KUSH E SHKATOI MASAKRËN NË BUCHA…?!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura