UKRAINA MIRATON PROPOZIMET E FORUMIT EKONOMIK BOTËROR (WEF)

UKRAINA MIRATON PROPOZIMET E FORUMIT EKONOMIK BOTËROR (WEF)

Nga Sheradin Berisha, Facebook 20 Mars 2022

Sipas njoftimit të Ministrisë së Transformimit Dixhital të Ukrainës, Presidenti Zelensky sapo ka nënshkruar në ligj hapat e parë të Rivendosjes së Madhe (Great Reset) të Klaus Schwab.

Ai njoftoi se po prezanton një Aplikacion për Kredi Sociale që kombinon të ardhurat bazë universale (UBI), një identitet dixhital dhe një pasaportë vaksine, të gjitha këto brenda aplikacionit të tyre Diia.

Ai thotë gjithashtu se për shkak se aq shumë para po vijnë në Ukrainë, pasi ai është bërë një njeri i famshëm ndërkombëtar, ai ka legalizuar kriptovalutat në Ukrainë.

Ai do të lejojë që shkëmbimet e kriptomonedhave të huaja dhe ukrainase të funksionojnë ligjërisht.

Deri më tani, ai ka marrë mbi 63 milionë dollarë donacione në kriptomonedha.

————

Burimet:

Martin Armstrong Ukraine Adopts WEF Proposals

***

Martin Armstrong Ukraine Adopts WEF Proposals

https://youtu.be/ijOsAYpA8sM

***

Martin Armstrong Ukraine Adopts WEF Proposals

https://www.sgtreport.com/2022/03/ukraine-adopts-wef-proposals/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura