VDEKJET E PARAPORTUARA!

VDEKJET E PARAPORTUARA!

Profesori i patologjisë paralajmëron për një numër të madh të “vdekjeve nga vaksinat” të paraportuara

Epoka Times, 23. Mars 2022

Patologu i Heidelbergut, Peter Schirmacher, bën thirrje për edukim më të mirë për njerëzit që vdiqën papritur dhe menjëherë pas vaksinimit. Duhet të bëhen më shumë autopsi.

Sipas profesorit Peter Schirmacher, Drejtor i Patologjisë Universitare, studimet tregojnë se vaksinimi është shkaku i vdekjes në 30 % të njerëzve që vdiqën papritur dhe menjëherë pas vaksinimit kundër koronës.

Qysh në gusht 2021, Schirmacher paralajmëroi për një numër të lartë të “vdekjeve nga vaksinat” të paraportuara. Tani drejtori i patologjisë universitare foli sërish në podcast-in e koronës të “Rhein – Neckar – Zeitung” për rezultatet e autopsive në lidhje me vaksinimin kundër koronës dhe një detyrim të përgjithshëm për tu vaksinuar.

Normalisht, grupit të njerëzve që vdiqën papritur dhe pa kontakt klinik nuk i nënshtrohen autopsisë. “Ne jemi të vetmit që merremi me këto raste. Studimet tona tregojnë një lidhje të drejtpërdrejtë të vaksinimit në 30 %”, tha Schirmacher. Prandaj duhet të supozohet se shumica dërrmuese e këtyre rasteve nuk janë regjistruar në Gjermani dhe se në këtë mënyrë krijohet një boshllëk i rëndësishëm informacioni.

“Një pyetje që nuk dua ta di”

Problemi këtu qëndron në ekzaminimin e jashtëm pas vdekjes, qasjen e prokurorit dhe mungesën e mbështetjes për një hetim të gjerë, të kualifikuar dhe sistematik në të gjitha nivelet. Në fund të fundit, është “një çështje e të mos duash ta dish”.

Numri i vdekjeve të publikuar çdo ditë nga “Instituti Robert Koch” nuk shpreh nëse njerëzit kanë vdekur si pasojë e Korona. Do të nevojiteshin më shumë të dhëna se si Omicron ndikon në vdekjet ose pse mund të ndodhin rezultate fatale në raste individuale pavarësisht vaksinimit të plotë.

Për të qenë në gjendje për të diagnostikuar, trajtuar dhe parandaluar më mirë efektet anësore serioze të vaksinimit, është e nevojshme të sqarohet se deri në çfarë mase ekziston një lidhje midis vdekjes dhe vaksinimit. Kjo gjithashtu mund të përmirësojë vaksinat dhe përdorimin e vaksinave.

Shteti nuk do të shikojë nga ana tjetër. Ekziston një detyrë e kujdesit për viktimat e vaksinimit, e cila është edhe në Ligjin për Mbrojtjen nga Infeksioni.

Vaksinimi i përgjithshëm i detyrueshëm nuk është efektiv!

Profesor Schirmacher nuk e konsideron të përshtatshëm një detyrim të përgjithshëm për të vaksinuar. Vaksinimi nuk mund të parandalojë as infektimin e personave të vaksinuar dhe as të parandalojë transmetimin e infeksionit. Në valën aktuale, kjo dallohet qartë. Sepse mes tyre ka shumë persona të vaksinuar që infektohen.

Variantet e ardhshme të virusit nuk janë gjithashtu të parashikueshme dhe gjithashtu nuk janë të parashikueshme nëse ato ju bëjnë vërtet kaq të sëmurë ose nëse vaksinimi aktual mund të mbrojë vërtet kundër tyre.

Për shkak të një programi financimi, që në fillim njerëzit që vdiqën nga COVID-19 u bënë autopsi gjerësisht në Heidelberg. Shkalla e autopsisë së COVID është rreth 70 për qind. Që nga maji 2021, vdekshmëria nga COVID dhe gjithashtu nga ata që rezultuan pozitivë për SARS-CoV-2 është ulur ndjeshëm në përgjithësi.

***

Profesor Peter Schirmacher (60) është Drejtor i Patologjisë Universitare në Heidelberg dhe ka qenë anëtar i Leopoldina, Akademisë Kombëtare të Shkencave, që nga viti 2012. Përveç bazave të zhvillimit të tumorit në sistemin tretës, ai merret edhe me sëmundjet virale. (bs)

/ Shqipëruar: nga Sheradin Berisha, Facebook 23 mars 2022 /

——

Burimet:

Pathologie-Professor warnt vor hoher Dunkelziffer an „Impftoten“

https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/pathologie-professor-warnt-vor-hoher-dunkelziffer-an-impftoten-a3768705.html

***

Warum Impftote genauer untersucht werden sollten

https://www.rnz.de/politik/hintergrund_artikel,-rnz-corona-podcast-folge-99-warum-impftote-genauer-untersucht-werden-sollten-_arid,845623.html

***

In Folge 99 des RNZ-Corona-Podcasts spricht Politikredakteur Benjamin Auber mit dem Leiter der Heidelberger Pathologie, Prof. Peter Schirmacher, über die Gefährlichkeit einer Corona-Infektion. Warum werden Menschen, die …

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura