“VERIU NËN PROTEKTORAT NDËRKOMBËTAR!” PSE? …

Fillimisht lexoni e pastaj komentoni nëse doni!

“VERIU NËN PROTEKTORAT NDËRKOMBËTAR!” PSE? …

Nga Sheradin Berisha, facebook 28 shtator 2023

“KFOR-i të marrë nën kontroll veriun e Kosovës.” Kështu u shpreh sot kryeministri Edi Rama në një konferencë me gazetarët, duke pas parasysh sulmin terrorist të datës 24 shtator 2023 në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Të njejtën kërkesë e ka përsëritur disa herë edhe Gebelsi i Millosheviçit, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq! Ai thotë: “kam kërku që KFOR-i ta marrë kontrollin e sigurisë në veri të Kosovës”.

Edhe Milloshi i vogël, Ivica Daçiq ka deklaruar se, “sipas rezolutës 1244 forca e vetme ushtarake e sigurisë mund të jetë KFOR-i”.

Për mendimin tim futja e veriut nën kontroll të plotë nga KFOR-i ka kuptimin e protektoratit ndërkombëtar në atë pjesë të Kosovës! Dhe duket që ky është si qëllim i faktorit ndërkombëtar në ditët, javët dhe muajt në vijim!

Pas ngjarjeve të muajit maj 2023 me përmasa konfliktuoze në komunat: Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, më 8 qershor në rrjetin tim facebook kam shprehur shqetësimin se këto ngjarje mund ta vënë veriun nën protektorat ndërkombëtar në çdo aspekt!

Saktësisht më 8 qershor kam shkruar:

“Nga mënyra se si po zhvillohen ngjarjet e fundit, veriu mund të vihet nën protektorat ndërkombëtar si, në aspektin politik e të sigurisë, ashtu dhe në aspektin e menaxhimit dhe shfrytëzimit të resurseve natyrore në Trepçë, Ujman dhe jo vetëm. Zatën ky është dhe qëllimi final i oligarkisë politike dhe i korporatave globaliste mbi pasuritë tona kombëtare!”

__________

SHTOJCË

Në shkurt 2020 kam bërë këtë analizë:

Kah po shkon Kosova?

PASURITË MILIARDËSHE TË KOSOVËS NË AGJENDËN E FUQIVE TË MËDHA!

Nga Sheradin Berisha, më 18 shkurt 2020

***

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10215985600449257&id=1125324528

———

Ilustrimet:

1. Deklarimet e Edi Ramës, Aleksandër Vuçiqit dhe Ivica Daçiqit; dhe

2. Postimi im i datës 8 qershor 2023.

_____

NJË PARASHIKIM PËR DONETSKUN E VUÇIQIT!

Total
0
Shares
1 comments
  1. Hi! Do you know if they make any plugins to
    assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted
    keywords but I’m not seeing very good gains.
    If you know of any please share. Appreciate it!
    You can read similar article here: Sklep online

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura