ZAJEDNICA KULMI I AUTONOMISË …

Zajednica nuk kalon!

ZAJEDNICA KULMI I AUTONOMISË …

Nga Sheradin Berisha

Me marrëveshjet ndërkombëtare të kulmuara me Pakon e Ahtisarit dhe 6 pikëshin e Ban Ki Munit, Kosova nuk është e pavarur as sovrane! Pse? Sepse   me këto marrëveshje Serbia me listën Serbe … funksionon në Kosovë përmes arsimit, shëndetësisë, postës, telekomit, dinarit (bankës), përmes 44 kishave dhe manastireve si zona eksterritoriale dhe jo vetëm, dhe të gjitha këto do të forcohen me formimin e Asociacionit (Zajednices) si autonomi politike territoriale…. Se është kështu kam shkruar shumë herë pas luftës dhe pas shpalljes së “pavarësisë” më 17 shkurt 2008!

Para shtatë viteve, saktësisht më 17 qershor 2017, kam bërë këtë analizë:

E keqja ndryshohet duke u nisur nga realiteti!

ZAJEDNICA SI EMBRION I MARRËVESHJEVE NDËRKOMBËTARE DO TË ZHVILLOHET NË NJË AUTONOMI TERRITORIALE SERBE, KU DO TË USHTROHET PUSHTETI I SERBISË NË ARSIM, SHËNDETËSI, ENERGJI DHE NË SHUMË FUSHA TË ADMINISTRIMIT TERRITORIAL!

Nga Sheradin Berisha

———————————

FORMIMI I NJËSISË AUTONOME TË SERBËVE NË KOSOVË, NJË PARASHIKIM I KOBSHËM!

Nga Sheradin Berisha

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura