“ZBUTJA” E ESCOBARIT!

“ZBUTJA” E ESCOBARIT!

Nga Sheradin Berisha, Facerbook, 11. 06. 2023

“Kurti është partner i yni edhe pse ai nganjëherë është një partner i vështirë…”, kështu paska thënë Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit dhe Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një intervistë për Institutin për Politikë dhe Ekonomi të Evropës Juglindore.

“Më duhet ta bëj të qartë këtë – z. Kurti është partneri ynë. Ai ndonjëherë është një partner i vështirë, por megjithatë është partner. Kosova është partneri ynë. Serbia është partneri ynë. Pra, në të ardhmen duam t’i shfrytëzojmë marrëdhëniet e mira që kemi me Kosovën dhe përmirësimin e marrëdhënieve me Serbinë për të gjetur një mënyrë reciprokisht të pranueshme dhe reciprokisht të dobishme kështu që të dyja të jenë pjesë e Bashkimit Evropian”, ka deklaruar Gabriel Escobar.

Nëse është kështu atëhere duket që kemi një “zbutje” (të paktën të deklaratave) të Escobarit në raport me kryeministrin Albin Kurti!

***

Më 8 qershor 2023 ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill në një intervistë për Zërin e Amerikës pati theksuar se: “Serbia (Vuçiqi) është partneri ynë, pyetja është nëse edhe Kurti është i tillë”!

Më 6 qershor 2023 Escobar bëri një deklaratë, e cila tingëlloj si ultimatum për kryeministrin Albin Kurti.

Lexoni këtu 👇👇👇

ULTIMATUMI I ESCOBARIT!

::::::::::::::::::::::::::::::::::: 

ÇMENDURIA E TRISHTUESHME E HILL-it!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 11 qershor 2023

Total
0
Shares
2 comments
 1. NJË NGA ANEKDOTA MË STRATEGBOTA: NJË ZOTSHTËPIE MALËSI SHQIPTARE,
  KISHTE PASURI PO DHE KULLË GURI T’BARDHË EDHE I NJOHUR SHTËPI BUJARE
  PO DHE PATRIOTIKE MBARË KOMBËTARE SHQIPTARE! FASHIZMI OKUPATOR QË
  IA KISHIN VUAR SYRIN DHE MENDJEN, QË TA SHKATRROJË E TA SHPËRNGULIN
  ME DHUNË E PËRDHUNË. A NJË FAMILJE ARDHACAK KOLONIST RUSO SERBEZE
  PUSO KERMEZE, IA KISHIN FUTUR PRAN TROLLIT E SHTËPISË EDHE KULLES TIJ,
  KUR, AI I ZOTI I SHTEPISË I ZGJATË DY KUALTË ATA, PËR KALIRIM E QERRE O MU
  NË LIVADHIN E VETË TROLLIT SHTËPISË; AI KOLONIST HORORPISTI, ME QELLIM
  E ZGJATË PELËN E LODHTË, GADI NGORDHTË, MU ATY PRAN KUALVE ATLLARË,
  KUALTË DUKE HINGËLLUAR E LODRUAR, KUR NJERI ZGJIDHET NGA LITARI EDHE
  DUKE E LADRUAR ATË PELEN GATI TË COFTË APO TË NGORDHTË ËËËH, MU AJO
  PELA COFI OR NGRODHI, ME NGA KREJTË, ME TË KATËR KËMBËT PËRPJETË Q’E
  MBETUR HARDAK MES ARES PRAN LIVADHIT TË ZOTIT TË SHTEPISË!! ËËH, KUR
  AI ARDHACAKU KOLONIST PËR PELEN COFTË APO TË NGORDHTË, GJËJA SE IA
  KISHTE MBYTUR KALI ATI I ZOTIT SHTEPISË TË MALEVRISË SHQIPTARE! A KUR
  I CAKTOJNË NJË KËSHILLË PËR PAJTIMIN KOLONISTIT EDHE PËR OKUPIMIN OR
  DEPËRTIMIN NGA KOSOVA PËR MERGIM O, GJËJA PËR KOMPENZIM DËMIT PSE
  KALI I SHQIPTARIT IA KA MBYTUR PELEN E KOLONISTIT RUSO SERB NË KOSOVË
  A, KUR KOLONISTI KUPTON SE NË KOMISION ËSHTË CAKTUAR EDHE VETERANI
  I ARSIMIT TË ATIJ FSHATI, ATËHERË E DIN SEPSE NUK MUND TË FITOJË POR QË
  E INJORON DUKE DEKLARUAR: PA EDHE MËSUESI VETERAN ARSMIT NA ESHTË
  PËRZIER NË PUNËN E PROBLEMIT TË MBYTJES PELËS TIME NGA KALI ATI PREJ
  ZOTIT SHTEPISË TË MALËSISË A! PO TURPË ËSHTË TË ULET KAQ POSHTË VETË
  INTEGRITETI DHE IDENTITETI I VETERANIT TË ARSIMIT MORE, PËRZIERJA O, MU NË PUNËT E PELËS SIME, ÇNEGEËS PËRZIME, GATI COFTË HORE TË NGORDHTË!
  TË FALA REFUGJATË LUFTË TERORIZUAR NGA FASHIZMI RUSO SERBË N’TËRBIM
  PËR MERGIM PA KTHIM, MASHTRIM GJERË N’AMSHIM; NGA BOTËKOTA BIZARE,
  ËËËH NA, GOLGOTA SHQIPTARE; HEEEJ ORE, GOLGOTA SHQIPTARE!!. MANI USA

 2. Mos humbisni: MAQEDONIA KA SHUMICE SHQIPTARE

  mentealternativa1.blogspot.com/2023/04/maqedonia-eshte-me-shume-shqiptare-se.html

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura