ABAS FEJZULLAHI: BISHZ, URON ZGJEDHJEN E DR.VJOSA OSMANIT KRYETARE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS

Solothurn, 4 prill 2021: Kuvendaret(ët) e përgjegjshëm të Kuvendit të Republikës së Kosovës, përmes votimit të fshehtë, sipas rregullave dhe përgjegjësive të përcaktuara të Kuvendit dhe të Kushtetutës, më 4 Bleror (Prill) 2021 zgjodhën Kryetare të shtetit të Republikës së Kosovës, Znj. Dr.Vjosa Osmani – Sadriu.

BISHZ, i dëshiron shëndet Znj. Vjosa Osmani – Sadriu, për të jetësuar sa më mirë e në plotëni, të gjitha punët dhe detyrimet që e presin si Kryetare e shtetit të Kosovës, përmes bashkëpunimit me të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës në veçanti dhe me qytetarët në përgjithësi.

Ju prift e mbara e shëndeti e nderuara Kryetare e Republikës së Kosovës
Znj. Vjosa Osmani- Sadriu.

Abas Fejzullahi, Kryetar i BISHZ

Solothurn-CH- 2021-04-04

____________

URIMI PËR ZONJËN VJOSA OSMANI KRYETARE E REPU BLIKËS SË KOSOVËS

NGA© BISHZ – VAIS –UIAS 2021-04-04
Abas Fejzullahi,Kryetar
SEKRETARIATI / SEKRETARIAT SECRÉTARIAT / SEGRETERIA P.C. 30-169532-9
Shoqata është e regjistruar në Zvicër

Numri i regjistrit të shoqatës është: CH-035.6.017.908-1

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura
Read More

FRYMËZIM VJESHTE

Nga Rexhep Kasumaj Frymëzim vjeshte (Një sprovë…) Vdekja e fundit e “Katarinës”… 1. Berg Karabach, (Azerbajxhan i pasur),…