ALARMANTE! AGJENCIA EVROPIANE E BARNAVE (EMA) PUBLIKON SHIFRA TRONDITËSE MBI EFEKTET ANËSORE TË VAKSINAVE!

ALARMANTE!

AGJENCIA EVROPIANE E BARNAVE (EMA) PUBLIKON SHIFRA TRONDITËSE MBI EFEKTET ANËSORE TË VAKSINAVE!

Agjencinë Evropiane të Barnave (EMA): Një e treta e efekteve anësore të vaksinës të raportuara janë “të rënda” – më shumë se 21.000 vdekje “të pranueshme” (?)

(David Berger) Pothuajse plotësisht i injoruar nga mediat kryesore, EMA ka publikuar shifra marramendëse mbi efektet anësore të “vaksinimeve” kundër Covid!

Pothuajse një e treta (32%) ose 463.559 raste janë kategorizuar si të rënda. Vdekja nga efektet anësore u raportua në 21.817 raste. A është kjo arsyeja pse ministri i shëndetësisë, Lauterbach po flet tashmë për një “rekord të pranueshëm të vdekjeve”?

Grupi Impfnebeneffekten.net, më 28.01.2022 prezantoi shifrat e tij aktuale. Prej muajsh, ky institucion ka vlerësuar sistematikisht rastet e dyshuara të raportuara në Agjencinë Evropiane të Barnave (EMA) në bazë të të dhënave të papërpunuara të EMA dhe raporteve ADR. Dhe shifrat janë tronditëse. Mediat e mëdha deri më tani kanë heshtur rreptësisht.

EMA raporton 1.466.095 “raporte të rastit të dyshuar personal ADR” me një total prej 5.363.540 efekte anësore individuale për vaksinat Covid (që nga data 28.01.22).

 3.71 efektet anësore individuale lidhen me çdo raport personal ADR.

Tek fëmijët, 41% efekte  të rënda anësore!

Dhe tani gjëja tronditëse: Pothuajse një e treta (32%) ose 463.559 raste janë kategorizuar si të rënda. Vdekja nga efektet anësore u raportua në 21.817 raste.

Situata është veçanërisht e rëndë me fëmijët: për ta ka 22.349 raporte ADR të lidhura me një total prej 68.102 efekte anësore individuale në listë, me 3.05 efekte anësore për fëmijë. Pothuajse 10.000 fëmijë (9.271) (41%) shfaqin efekte anësore të rënda. Kjo është 41% për të cilët injeksioni Covid shkaktoi efekte anësore serioze.

Efektet anësore prekin vetëm katër “vaksinat” Covid që janë miratuar me kusht në BE:

1. Covid-19 mRNA Vaksina Pfizer-Biontech (Tozinameran)

2. Vaksina Covid-19 Astrazeneca (Chadoxi NCoV-19)

3. Covid-19 mRNA Vaccine Moderna (CX-024414)

4. Vaksina Covid-19 Janssen (AD26.CoV2.S)

(***)

Më gjerësisht në vijim lexoni tek burimet..

Burimet:

***

Shkaqet më të zakonshme të vdekjeve brenda BE-së! (Häufigste Todesursachen und Letaliäten innerhalb der EU)

https://impfnebenwirkungen.net/ema/tabellen/eutod.html

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura