ALFRED CAKO: BERISHA, SOROSI DHE SIMBOLIKA E FILMIT 1,2!

Tiranë, 18. 02. 2016: Ka kohe qe ka nje lufte te fshehte mes Sorosit dhe Berishes ne Shqiperi, perkatesisht per te kapur a mbajtur frenat e pushtetit ne qeverisjen e vendit. Kjo mund te realizohet me ane te kontrollit mbi Sistemin e Drejtesise dhe Byrose se Hetimit qe do te jete gryka e ujkut per cdo pilitikan te larte qe nuk i bindet Rendit te Ri Boteror- Iluminatit. Sigurisht qe Soros dhe Berisha, qe te dy, jane perfaqsues te dy elitave te ndryshme: Iluminatit dhe elites nacionaliste shqiptare (kete te fundit Sorosi, nen lekuren e ish-agjentit te CIA-s, Mills, tek filmi Taken 1 e Taken 2 e quan thjesht, “Banda e Tropojes” per te identifikuar Kryetarin e tyre, Berishen dhe gjithe PD-ne) te ngritur keto 25 vjet gjysem anarshie ne vend.
Produkti me serioz politik i organizuar qe ngeli nga komunistet e PPSH ne Shqiperi konsiderohej PS-ja, si pasardhese e saj e cila mendohej si kocka me e forte nga ana e Iluminati. Ky i fundit i la punet pak rrokopuje ne Shqiperi per 25 vjet, deri sa u qartesua marredhenia me Rusine sipas gjeostrategjise se ketyre dy paleve kryesore me influence historike mbi Ballkanin – mes Iluminatit dhe Putinit me eliten e tij nacionaliste ruse qe eshte aktivizuar si kurre me pare ne ish BRSS, me axhende gjeostrategjike te veten, duke krijuar polaritet ne Diplomacine e gjeopolitiken globale.
Dihet qe Iluminati e kishte pasur pjeserisht nen kontroll fatin e Shqiperise, kur se bashku me Stalinin e kishin percaktuar ate pas L.II.Btr. ne anen e kuqe te Evropes te care nga vija e Iron Curtains; madje edhe kur Enveri gabimisht mendoi se, pasi u prish me Hrushovin mund te hidhej ne prehrin e Frances, (te “shitej per 50 aspra”, sic i tha Hrushovi me pas) ata nuk e pranuan ne perendim dhe i thane te shihte hallet e veta se realitetet e marreveshjeve nderkombetare prishen ose me lufte ose me para, – pavarsisht se Shqiperia kishte qene nje rast ‘sui generis’, pasi nuk ishte permendur nominalisht ne bisedime dhe ishte nenkuptuar bashkimi i saj me Jugosllavine, gje qe e kishte penguar vete Stalini, nga prishja me Titon me 1947-48. Madje edhe grupet e diversanteve te organizuara nen Komitetin ‘Shqiperia e Lire’ mbaheshin e dergoheshin si “mish per top” vetem per presion ndaj Moskes, qe kjo te mos nderhynte ushtarakisht kunder Titos.

Kalaja e PS u mor shume lehte nga Iluminati me ane te E.Rames, dhe sot ai kerkon pushtet pa kushte mbi Shqiperine dhe futjen politike te saj si vagon i vogel i Rendit te Ri Boteror. Madje R.Alia, i cili pas takimit me Thetcherin, e kishte dorezuar floririn tek manjatet bankiere nderkombetare dhe kishte pranuar, si lepur i trembur, ndryshimin e sistemit, nuk e kishte menduar se PS-ja, trashegimtarja politike e tij qe la pas, do te binte ne dore te Iluminatit “pa shkrehur as edhe nje pushke”, nga dy frontmenet G.Soros-Rama. Madje gjithe Ballkani dhe Kosova sot ka rene ne daren e Pax Judaica-s dhe Sorosit dhe gati ne te gjitha vendet e rajonit ata jane disa hapa para Shqiperise.
Shpesh here, Elita nderkombetare e pushtetit, ose Iluminati, sponsorizon, qysh para se te ndodhin ngjarje te ndryshme, kunder viktimave te veta, filma autoritare, si filmin me J.M.Volonte per Aldo Moron, kryetarin e demokristianeve te Italise te rrembyer e vrare ne mars 1978 nga Brigada Rosi. Po keshtu, filma kane pasur edhe Ali Butoja para se ta rrembenin gjeneralet ne nje grusht shteti ne Pakistan. Te dy keta kishin rene ne konflikt me frontmenin tjeter shume te fuqishem ne kohen e Republikaneve ne Shtepine e Bardhe, (H.Kissingerin apo “Sorosin e pare”).
Moroja kerkonte ta industrializonte Italine e Jugut e ta modernizonte gjithe shoqerine e saj nepermjet zhvillimit shproporcional me pjeset e tjera te vendit, ne disa vjet, por Iluminati e kerkonte jugun e Italise te destabilizuar per te futur qe aty helmin e bardhe, heroinen e cocainen, ne kontroll absolut te se ciles eshte vetem Iluminati, nga Lindja drejt vendeve te pasura, Evropes Perendimore. Aldo Moro, nje patriot italian, nuk pranonte qe Italia e Jugut te ishte nje kosh mbeturinash per Evropen Perendimore. Kurse Ali Butoja i cili ka origjine ilire nga Ballkani prej fiseve te vjetra te Aleksandrit te Madh te mbetura atje 2300 vjet me pare, realizoi per here te pare ne nje vend musliman, bomben atomike dhe gjate gjithe kohes se programit te tij berthamor ai ishte ne konflikt me Iluminatin e perfaqesuar nga Kissingeri.
Sipas kesaj llogjike, vitin qe kaloi eshte realizuar nje film tjeter qe parathote Luften e Iluminatit (SHBA-Izrael) kunder Iranit dhe aleateve te tij, Rusi-Kine-France, nga ana tjeter, i quajtur Terminus.
Ndersa grupit pedeist te ‘tropojaneve’ te Berishes Iluminati duket se i ka bere filmin Taken 1 dhe Taken 2 me aktorin irlandez Liam Nesson (ky njihet per marredheniet speciale me disa regjizore te Iluminatit si S.Spielberg etj., qe e promovuan me 1993 me filmin “Schindler’s List” me te cilin fitoi dhe nje Oscar) i cili na habiste ne fillim me logjiken e egzagjerimin e nje luftetari qe e mund gjithe ‘banden e tropojaneve’ ne Paris e Stamboll, dy qytete jo aq shume properendimore.
Aktori i shquar duket se perfaqeson Xh.Sorosin dhe qendrat e betejes anti-Iluminat te Parisit e Stambollit gelojne nga grupi i ‘tropojaneve’ te fuqizuar jashte deshires e kontrollit ‘legjitim’ (nenkupto CIA-s, ku kishte punuar ish agjenti Bryan Mills – Liam Nesson-Soros). Banda e “tropojaneve” eshte simbol, per te percaktuar grupin e komanduar prej Berishes, sepse kjo bande eshte gjithe PD-ja e cila mund te shpetoje e siguroje vazhdimesi ne rrotacionin e pushtetit vetem nese fiton legjitimitet ne sy te Iluminatit-CIA dhe i bindet asaj, gje per te cilen eshte tentuar te negociohet prej Sorosit, ndoshta pa deshiren e Berishes, me grupin e Bashes.
Ne fakt Iluminati perpiqet ta binde Berishen e Meten qe te pranojne ta leshojne pushtetin e tyre 25 vjecar me te mire dhe t’ja lene ate Iluminatit per vitet ne vazhdim, por keta nuk binden dhe nuk mund t\a pranojne kete gje, te kercenuar edhe nga ndonje pabesi e mundshme e Iluminatit ndaj tyre. Ndoshta Berisha eshte hequr sikur ne parim pranon propozimet per Reformen ne Drejtesi dhe se bashku me Meten perpiqen te mos e lejojne kete stafete pushteti absolut tek nderkombetaret, pas se ciles gjithe politika shqiptare do te jete perballe Iluminatit si nje femije i vogel para prindit, ashtu sic ndodh edhe tek shtetet e tjera ne kete kohe qe duket sikur quhet “Pax Americana”, por qe ne fakt eshte ajo qe kishte parashikuar Hitleri tek Testamenti politik i tij ku thoshte se do krijohet per disa dekada “Pax Judaica”.
Ne fakt Berisha ju kundervu Sorosit per sistemin e Drejtesise (nenkupto Rames), per nje fare kohe ne heshtje, duke hedhur ne loje Meten (dhe deputetet demokrate per te mos i votuar ndryshimet pro-Iluminat); Meta ka si komardare shpetimi vetem Berishen, ndersa Berisha mendon se ka si komardare pjesen protestante te Iluminatit amerikan, Skull & Bones ku bejne pjese edhe Bushet, te cilet presin te rikthehen ne pushtet ne Janar 2017 me Jeb Bushin si president. Berisha kerkon vetem pak muaj kohe dhe per kete ai doli ne lufte te hapur me Sorosin duke e sulmuar ne Kuvend hapur, nje sjellje e tij si kurre me pare me faktorin nderkombetar.
Ne fakt, Sorosi, si frontmen i Iluminatit, ka hedhur pushtetin e tij gati ne gjithe pushtetet e vendeve ballkanike. Ne Shqiperi pushteti i Sorosit eshte me i dobet per shkak te rezistences se eger politike te elites se brendshme shqiptare te perfaqesuar nga Berisha-Meta. Iluminati cifut dhe ai protestant ne SHBA takohen tek ojf-ja prestigjioze e quajtur CFR. Mund te ndodhe qe krahu protestant i Iluminatit, Skull & Bones, ta leshoje Berishen per ndonje pazar me te madh me cifutet. Gjithsesi, Berisha shpreson shume tek ndryshimi i kursit te Rruges se Elbasanit dhe ambasadorit Lee ne raport me Reformen ne Drejtesi, sapo ne Shtepine e Bardhe te shkele Jeb Bushi.
Berisha eshte i inkurajuar ne kete rezistence edhe nga konflikti i perendimit me Rusine dhe ai mendon se perendimi dhe Iluminati do t’i hedhe hapat pak me me kujdes nga frika e depertimit te Putinit mes paleve ne konflikt si aleat i elites shqiptare, gje qe nuk mund te ndodhe kollaj pasi Iluminati ka paguar 30 miliard $ tek Jelcini qe hyri ne Luften e Kosoves kunder Serbise me 1999 dhe Rusia e Putini e ka leshuar pjesen jo sllave te Ballkanit, vecse ne mareveshje eshte parashikuar qe Shqiperia etnike te arihet me 2033.
Ne Taken 2 ka nje moment kur Neeson-Sorosi duelon ne fund te serise 2 me plakun e Tropojes ne bidonvilet e Stambollit dhe i pari “e fal” duke mos e qelluar plakun qe ju mbaruan fisheket (ketu jemi tek pjesa kur i premtohej Berishes se Reforma ne Drejtesi s’kishte lidhje me te e me te shkuaren, por me te ardhmen) dhe i leshon ‘me tolerance’ pistoleten e tij pa plumba mbi tavoline para ‘plakut te beses’ tropojan, ne shenje faljeje te jetes; plaku i Tropojes, qe e pandehte pistoleten te mbushur me fisheke e rremben pistoleten nga tavolina dhe e qellon me kot nga mbrapa Neeson-Sorosin. Ky i fundit, me nje arme tjeter rezerve te fshehur poshte xhaketes, e nxjerr dhe e qellon, duke u kenaqur dyfish nga ky eliminim i armikut te tij te eger, pasi vrasesi kishte fituar edhe nje karte morale.
Por si do te veproje nga ana e tij, Sorrosi?
A mund te vazhdohet te negociohet bute qe Berisha e Meta te leshojne pe, sot?
Jo, ata e kane treguar qe s’ja kane besen Sorrosit dhe konflikti ka hyre ne nje drejtim pa kthim.
Kush do ta fitoje kete beteje?
A do te thote kjo me pas se eshte fituar vete lufta?
Berisha kerkon pak muaj kohe sa te vije Xheb Bushi ne Shtepine e Bardhe me pjesen protestante te Iluminatit amerikan. Sorosi nuk mund t’ja jape kete kohe armikut te tij ne Shqiperi dhe do perpiqet qe ose ta munde ne Kuvend ose ta coje drejt fundit te Moros e Butos me dhune e rruge extra ligjore, duke e perjashtuar nga loja edhe me ane te frontmenit te tyre ne Shqiperi, E.Rama. Keshtu ka vepruar Iluminati me veglat e veta, atje ku nuk i mund dot elitat vendase: MAFIA-n, Brigada Rossa ne Itali, Grupin terrorist 17 Nentori ne Greqi, etj, etj. Iluminati mund te krijoje nje organizate te fshehte terroriste ne Shqiperi, per te eliminuar fizikisht rebelet e fuqishem shqiptare.
Madje edhe perfaqesuesi i BE, lidhur me Reformen ne Drejtesi e cila do te jete sfida e shqiptareve per te dorezuar ne dore te drejtesise politikanet e vjeter problematike, theksoi para pak ditesh se te gjithe politikanet e vjeter ne Shqiperi duhet ta kuptojne se e kaluara nuk do te jete pjese e se ardhmes dhe se ata vetem mund ta pengojne perkohesisht Reformen ne Drejtesi. Nje deklarate kercenuese kjo, per Berishen e Meten, ne sinkron me interesat e Sorosit. Ministrat jo koshiente aktuale nuk e kuptojne se nje humor i keq i punonjesve te sotem te ambasadave kryesore do te thote disa vite burg per ta pas disa vjetesh, nepermjet vjeges se Iluminatit, Byrone e Hetimit. Edhe Basha duket se eshte ne nje sinkron te heshtur me Ramen si kusht per te shpetuar e kthyer PD ne pushtet me Bashen kryeminister e Ramen President te Republikes, me Veliajn per 12 vjet si Kryebashkiak me bekimin e Sorosit qe mund te vazhdoje ti bekoje edhe per nje apo dy dekada keta dy-tre politikane nga qielli, ne boten tjeter, ndersa Berisha e Meta do synohet te hidhen ne humnerat e erreta te Byrose se Hetimit dhe gjithe shqiptaret te nenshtruar nen thundren e ligjeve drakoniane perendimore ku te gjithe do kene nje numur si matrikull dhe do te kene sa te duan pune te lodhshme dhe gjume.
Priten vetem 10 muaj kohe qe ta shohim rezultatin e luftes qe ka disa muaj qe ka nisur e ashper.. A do qelloje me pistoleten e fshehte ‘plakun e Tropojes’ ‘agjenti Neeson-Sorosi’? Lufta eshte per pushtet absolut ne Shqiperi. Skema eshte interesante per te gjithe shqiptaret. Duhet pranuar, shqiptaret jane nje kocke e forte. Thuhet se kur Kisinggerit i kishin treguar origjinen e Ali Butos si shqiptar i hershem, atehere ai kishte thirrur ‘Eureka’; ai kishte zgjidhur e shpjeguar misterin e kokfortesise se tij per te mos degjuar rregullat e ‘Pax Judaicas’.

………………………………………………..

Berisha sulmon ashpë Ramën dhe George Soros:

____________
ALFRED CAKO: PËRSE VJEN JOHN KERRY NË TIRANË?!
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5000
***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura