BOSI PFIZER-it THOTË: TANI ËSHTË I NEVOJSHËM VAKSINIMI I KATËRT KUNDËR KORONËS!

Informacioni i fundit për çmendurinë e Pfizer-it!

BOSI PFIZER-it THOTË: TANI ËSHTË I NEVOJSHËM VAKSINIMI I KATËRT KUNDËR KORONËS!

Përveç vaksinimit të katërt, Pfizer dëshiron të zhvillojë një vaksinë të re (Vaksinën Nr.5) që do të mbrojë kundër “të gjitha varianteve të reja – duke përfshirë Omicron”. Përveç kësaj, sipas shefit të Pfizer-it, Albert Bourla vaksinimi duhet të ofrojë mbrojtje kundër virusit për të paktën një vit!

***

Siç e dinë lexuesit e “unser-mitteleuropa” që nga fillimi i të ashtuquajturës “pandemi” më shumë se një vit më parë, ne kemi botuar vazhdimisht artikuj dhe studime mbi temën “Korona”. Meqenëse raportimet për kontradiktat dhe absurditetet rreth virusit janë shtuar kohët e fundit, tani nga 1 qershor 2021, duam të riprodhojmë këtu disa raporte nga media në formë të shkurtuar dhe kronologjike. Ky koleksion synon gjithashtu të jetë një ndihmë e vogël për historianët e ardhshëm kur bëhet fjalë për trajtimin e këtij mashtrimi të shekullit.

(Nga ekipi editorial i “unser-mitteleuropa”, më 18.03.2022)

Shefi i Pfizer: Vaksinimi i katërt kundër koronës tani është i nevojshëm

Siç raportoi ekipi ynë editorial (Unser Mitteleuropa) më 13 janar 2022, duke përfshirë një video, shefi i Pfizer, Albert Bourla, njoftoi se vaksina aktuale nuk është e përshtatshme për mbrojtjen e të supozuarve të “imunizuar” nga infeksionet Covid. Në parim, ai mund t’i kishte shpëtuar vetes “ekspertizën” e tij, sepse tashmë të gjithë njohin njerëz që janë infektuar pavarësisht “imunizimit”. Në videon që treguam, Shefi i kompanisë farmaceutike bëri të ditur se po punohej për një vaksinë tjetër.

Këtu është transkripti i pasazheve të shfaqura në video, duke përfshirë origjinalin në anglisht:

“Pra – ne e dimë se dy doza të vaksinës ofrojnë mbrojtje shumë të kufizuar. Tre doza të rritura ofrojnë mbrojtje të arsyeshme kundër shtrimit në spital dhe vdekjes – dhe përsëri, mendoj se është shumë e mirë… dhe pak mbrojtje kundër infeksionit. Tani, ne jemi duke punuar për një version të ri të një vaksine – 1.1 (versioni), më lejoni ta quaj kështu, i cili gjithashtu mbulon Omicron. Dhe, sigurisht, ne jemi duke pritur rezultatet përfundimtare. Vaksinimi do të jetë gati në muajin mars. Dhe ne do të jemi në gjendje të prodhojmë në masë vaksinën.”

Fjala e shefit të Pfizer, Albert Bourla nga origjinali në anglisht:

Tani, ne po punojmë për një version të ri të vaksinës sonë – 1.1, më lejoni ta them kështu – që do të mbulojë edhe Omicron. Dhe sigurisht që presim të kemi rezultatet përfundimtare. Vaksina do të jetë gati në mars. Dhe vaksinën, ne do të jemi në gjendje ta prodhojmë masivisht. Pra – dhe ne e dimë se dy dozat e vaksinës ofrojnë mbrojtje shumë të kufizuar, nëse ka. Të tre dozat, me përforcuesin, ato ofrojnë mbrojtje të arsyeshme kundër shtrimit në spital dhe vdekjeve – dhe, përsëri, kjo është, mendoj, shumë e mirë – dhe më pak mbrojtje kundër infeksionit.“)

Tani vaksinimi i katërt që “mbrohet në mënyrë të besueshme”!

Tani ka ardhur koha: Bourla shpjegoi në një intervistë me transmetuesin amerikan CBS se për t’u mbrojtur në mënyrë të besueshme nga infeksioni, nevojitet një dozë e katërt. Pse njerëzit ende duan t’u japin njerëzve të mashtruar vaksinën aktuale eksperimentale, e cila edhe sipas shefit të Pfizer është provuar se nuk ofron mbrojtje domethënëse, është edhe më e çuditshme – përveç nëse jeni përfituesi i ngarkesave të vaksinave që janë blerë me shumicë .

Po vjen Vaksinimi NR.5: Pfizer dëshiron të zhvillojë një tjetër vaksinë kundër koronës

Shefi i Pfizer ka një tjetër lajm të mirë për të droguarit tanë të vaksinimit:

Përveç vaksinimit të katërt, Pfizer dëshiron të zhvillojë një vaksinë të re që do të mbrojë kundër “të gjitha varianteve të reja – duke përfshirë Omicron”. Përveç kësaj, sipas Bourla vaksinimi duhet të ofrojë mbrojtje kundër virusit për të paktën një vit. Nëse ky nuk është një “lajm i mirë”, atëherë çfarë është?

“Duke shpresuar për ‘sezonin përforcues’ në vjeshtë”

Moderna gjithashtu dëshiron të nxjerrë një version të ri të vaksinës kundër koronës. Grupi shpreson për një “sezon përforcues” në vjeshtë, raporton Berliner Zeitung.

Presidenti i kompanisë farmaceutike Stephen Hoge tha:

“Është koha për të përditësuar vaksinën për t’u marrë me mutacionet që po ndodhin. Vaksina duhet gjithashtu të ofrojë mbrojtje afatgjatë kundër varianteve.”

***

Më së shumti mund të mendojmë për Faustin e Gëtes, pjesa e parë e tragjedisë “Natë, Faust vetëm me veten”: “Mesazhinë e dëgjoj mirë, por më mungon besimi”.

———–

(Këtë artikull dhe raportet tjera lidhur me këtë temë: 1 qershor 2021 – 15 mars 2022 mund t’i lexoni te burimi)

/ Shqipëruar nga Sheradin Berisha, Facebook 19 mars 2022 /

=======

Burimi:

Neueste Infos zum Corona-Wahn – Pfizer-Chef: Jetzt ist vierte Corona-Impfung notwendig / 18.03.2022  

https://unser-mitteleuropa.com/neueste-infos-zum-corona-wahn/

***

Ilustrimet!

1. Foto: Përditësimi i Koronës (Corona Update)

2. Video: Fjalimi i shefit të Pfizer-it, Albert Bourla.

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220345693328854/998485397770599

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura