DRITËHIJET E DIPLOMACISË SONË NË LIBRIN E ELIFE LUZHËS „KAH PO SHKON DIPLOMACIA JONË?“ (VIDEO)

DRITËHIJET E DIPLOMACISË SONË NË LIBRIN E ELIFE LUZHËS „KAH PO SHKON DIPLOMACIA JONË?“

Pashtriku.org, 17. 09. 2022

1. Diplomaci shqiptare – ngjarje dhe personalitete; 2.Kah po shkon diplomacia jonë; 3. Shtetet e vogla dhe diplomacia e tyre; 4. Arti i komunikimit dhe komunikimi politik në Kosovë dhe 5. Njohja dhe respektimi i të drejtave të njeriut – kusht për siguri dhe zhvillim shoqëror, janë pesë kapitujt e librit “Kah po shkon diplomacia jonë”, të autores Elife Luzha

Diplomati i shquar shqiptar, Islam Lauka lidhur me librin  “Kah po shkon diplomacia jonë” thotë: „Elife Luzha i ka bërë një skanim të vërtetë diplomacisë së shtetit tonë të ri, duke na dhënë një imazh të detajuar të saj, me dritëhijet që e kanë karakterizuar që nga shpallja e pavarësisë e deri më sot.“

Elife Luzha më 15 shtator 2022 ka dhënë një intervistë në RTV-21, të cilën ju ftojë ta shikoni në vijim:

LIBRI ”KAH PO SHKON DIPLOMACIA JONË” 15.09.2022 

___________

KAH PO SHKON DIPLOMACIA JONË?

Një vështrim librit “Kah po shkon diplomacia jonë” e autores Elife Luzha, botuar nga Shtëpia Botuese “Faik Konica”, Prishtinë, 2022

Nga Fitore Rubovci, Prishtinë 10. 09. 2022 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura