FYTYRA E VËRTETË E DR.FAUÇIT

Një libër që të zgjon!

FYTYRA E VËRTETË E DR.FAUÇIT

(Bill Gates, industria farmaceutike dhe lufta globale kundër demokracisë dhe shëndetit)

Nga Sheradin Berisha, Facebook 16.01.2022 – Pashtriku 16.01.2023

Shtëpia botuese gjermane “Kopp” me seli në Rottenburg am Neckar, boton librin “Fytyra e vërtetë e Dr. faucit” me autor Robert F. Kennedy Jr. Libri ka rreth 900 faqe me ilustrime të shumta.

Autori i librit Robert F. Kennedy Jr (lindur më 17 janar 1954) është një avokat amerikan mjedisor. Roberti është djalë i senatorit amerikan Robert F. Kennedy dhe nip i Presidentit John F. Kennedy. Ai ndihmoi në themelimin e grupit mjedisor jofitimprurës “Waterkeeper Alliance” në vitin 1999 dhe ka shërbyer si president i bordit të tij.

Kennedy ka bashkëorganizuar Ring of Fire, një program radiofonik të sindikuar kombëtar, dhe ka shkruar ose redaktuar dhjetë libra, duke përfshirë dy librat më të shitur të New York Times.

***

Përmbajtja e librit

“Fytyra e vërtetë e Dr. faucit” i autorit Robert F. Kennedy Jr

“Ky libër është makthi më i keq i Anthony Fauci!” Mikki Willis, regjisor filmi

Si drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive (NIAID), Dr. Anthony Fauci shpenzon 6.1 miliardë dollarë në vit para të taksapaguesve për kërkime shkencore. Kjo i lejon atij të diktojë çështjet, përmbajtjen e tyre dhe rezultatet e kërkimit shkencor shëndetësor në mbarë botën.

Fauci përdor fuqinë financiare në dispozicion për të ushtruar ndikim të jashtëzakonshëm mbi spitale, universitete, revista dhe mijëra mjekë dhe shkencëtarë me ndikim, karriera dhe institucionet e të cilëve ai mund t’i shkatërrojë, inkurajojë ose shpërblejë.

I hulumtuar tërësisht, ky është një nga librat më të rëndësishëm të kësaj dekade

Nëpërmjet një kërkimi të kujdesshëm dhe të përpiktë, Robert F. Kennedy Jr. ka zbuluar një histori tronditëse që do të sfidojë raportet e panumërta të mediave për Covid-19 dhe do të alarmojë të gjithë ata që kujdesen për demokracinë tonë, të ardhmen dhe shëndetin e fëmijëve tanë.

Ky libër zbulon se si Anthony Fauci e filloi karrierën e tij gjatë krizës së hershme të SIDA-s duke bashkëpunuar me kompanitë e barnave për të sabotuar trajtimet terapeutike të sigurta dhe efektive jashtë patentave për SIDA-n.

Fauci ka ikur vazhdimisht nga ligji për të lejuar partnerët e tij farmaceutikë të përdorin fëmijët e varfër si derra gini në eksperimentet vdekjeprurëse me SIDA-n toksike dhe kimioterapinë e kancerit.

Në fillim të vitit 2000, Fauci shtrëngoi duart me Bill Gates në bibliotekën e rezidencës së Gates në Seattle, prej 147 milionë dollarësh, duke forcuar një partneritet që synon kontrollin e një kompanie gjithnjë e më fitimprurëse globale të vaksinave me vlerë 60 miliardë dollarë, me një potencial rritjeje të pakufizuar. Aleanca Pharma – Fauci – Gates zotëron dominimin mbi shëndetin publik global përmes ndikimit financiar dhe marrëdhënieve personale të kultivuara me kujdes me liderët botërorë dhe shtëpitë kryesore mediatike dhe entitetet e mediave sociale.

Libri “Fytyra e vërtetë e Dr. Fauci” detajon se si Fauci, Gates dhe kompania përdorin kontrollin e tyre mbi median, revistat shkencore, agjencitë kryesore shtetërore dhe qeveritare, agjencitë globale të inteligjencës, shkencëtarët dhe mjekët me ndikim për të bombarduar publikun me propagandë të frikshme në lidhje me virulencën dhe patogjenezën e COVID-19. Përmbyt për të heshtur kritikët, për të mbytur debatin dhe për të censuruar pamëshirshëm mospajtimin.

“Në historinë e politikës amerikane, asnjë familje nuk ka qenë më shumë në shërbim të popullit sesa Kennedy-t. John F. Kennedy dhe vëllai i tij Robert F. Kennedy pagoi çmimin përfundimtar (me jetë) për guximin për të ekspozuar një korrupsion, dimensionet e të cilit bota sapo ka filluar t’i kuptojë.

Robert F. Kennedy Jr., duke nderuar trashëgiminë e babait dhe xhaxhait të tij trim, ka paralajmëruar për dekada botën për rreziqet e fushatave të pamatura të vaksinimit të industrisë farmaceutike.” Mikki Willis, regjisor filmi

Bobby Kennedy është një nga njerëzit më të guximshëm, më të pakompromis dhe të ndershëm që kam takuar ndonjëherë. Një ditë ai do të marrë kredi për të. Ndërkohë, lexoni këtë libër.” Tucker Carlson, Fox News.

—————–

Burimi:

Mehr zum Inhalt / Das wahre Gesicht des Dr. Fauci  

https://www.kopp-verlag.de/a/das-wahre-gesicht-des-dr.-fauci-3

_____

RIVENDOSJA E MADHE, SULMI NDAJ DEMOKRACISË, SHTETIT DHE SHOQËRISË CIVILE!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220096291893974&id=1125324528

_______

– Ilustrim: Kopertina e librit dhe autori

————————

Një libër që të zgjon!

RIVENDOSJA E MADHE, SULMI NDAJ DEMOKRACISË, SHTETIT DHE SHOQËRISË CIVILE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 16.01.2022 – Pashtriku 16.01.2023

INJORANCA ËSHTË “NATA” E MENDJES!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura