RIVENDOSJA E MADHE, SULMI NDAJ DEMOKRACISË, SHTETIT DHE SHOQËRISË CIVILE!

Një libër që të zgjon!

RIVENDOSJA E MADHE, SULMI NDAJ DEMOKRACISË, SHTETIT DHE SHOQËRISË CIVILE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 16.01.2022 – Pashtriku 16.01.2023

Shtëpia botuese gjermane “Kopp Verlag” me seli në Rottenburg am, boton librin “Rivendosje e madhe / Sulmi ndaj demokracisë, shtetit kombëtar dhe shoqërisë civile, Dr C.E. Nyder”  Libri ka 384 faqe me ilustrime të shumta.

Përmbajtja e librit “Rivendosje e madhe…”

Liri apo robëri: pse duhet të zgjedhim tani!

30 vjet pas rënies së murit (të Berlinit) dhe rënies së komunizmit, tirania ngre sërish kokën.

Të fuqishmit (Elita e bankierëve) i japin goditjen përfundimtare popullit të lirë dhe Vetëvendosjes. Dhe jo fshehurazi apo në fshehtësi. Ata nuk i fshehin absolutisht synimet e tyre “revolucionare” dhe mizantropike.

Sulmi ndaj demokracisë, shtetit kombëtar dhe shoqërisë civile

Nuk është rastësi që në Gjermaninë e “riedukuar” të të gjitha vendeve po zhvillohen dhe testohen instrumentet me ndihmën e të cilave do të hiqen shtetet kombëtare dhe individualizmi.

Me një seri të tërë shkeljesh të traktateve, ligjeve dhe kushtetutës, Angela Merkel shpërfilli shtetin kushtetues demokratik pa u ndëshkuar dhe kështu hapi derën e një ferri që mendonim se e kishim lënë pas një herë e përgjithmonë.

Çfarëdo forme sundimi të vijë, ai do të jetë totalitar në një shkallë të paparë më parë. Demokracia tashmë ka pësuar dëme serioze.

Më shumë se kurrë ne qëndrojmë në udhëkryqin mes lirisë dhe skllavërisë. Tani do të vendoset fati i brezave të ardhshëm.

Me analizën e tyre të pamëshirshme, zbulojnë autorët:

👉 rolin ogurzi të Angela Merkelit në Rivendosjen e Madhe;

👉 pse duhet të qeverisë vetëm një elitë “e optimizuar gjenetikisht”;

👉 si organizatat jolegjitime marrin përsipër funksionet shtetërore;

👉 pse tranzicioni i energjisë është i rëndësishëm për “Rivendosjen e Madhe” në dy aspekte;

👉 rolin e luajtur nga shpronësimi i madh i shtresës së mesme;

👉 pse jemi në prag të një lufte civile molekulare;

👉 çfarë roli luan prishja e shtetit ligjor dhe e sigurisë së brendshme;

👉 pse “Rivendosja e Madhe” ka nevojë për një forcë policore të lidhur ideologjikisht;

👉 çfarë roli të rëndësishëm luan kriza e Koronës në “Rivendosjen e Madhe”;

👉 si lidhet histeria klimatike me krizën e Koronës;

👉 sesi të fuqishmit paraqiten si shpëtimtarë të një krize që nuk do të kishte ndodhur kurrë pa ta.

A mund të ndalet ende “Rivendosja e Madhe”?

Ristrukturimi i shtetit tashmë ka avancim kërcënues. Liria e merr vlerën e saj nga fakti se ne duhet të luftojmë për të! Tani varet nga secili individ.

————

Burimi:

Great Reset / Der Angriff suf Demokratie Nationalstaat und burgerliche Gesellschaft

https://www.kopp-verlag.de/a/great-reset-3

***

Një libër që të zgjon!

FYTYRA E VËRTETË E DR.FAUÇIT

______

Ilustrim: Kopertina e librit

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura