HASHIM, RAMUSH, KADRI, FATMIR – E KENI MBUSHUR KUPËN (!) THONI LAMTUMIRË POLITIKËS!!!

Katër vjet e gjysmë më parë (më 15 korrik 2018) paskam shkruar:

HASHIM, RAMUSH, KADRI, FATMIR – E KENI MBUSHUR KUPËN (!) THONI LAMTUMIRË POLITIKËS!!!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 15. 07. 2018

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, ju në saje të luftës së UҪK-së u faktorizuat politikisht!

Dhe rrjedhimisht paslufta në politikë ju konsumoj pa masë!

Pse?!

Sepse për 19 vjet rresht në vend se ta zhvillonit Kosovën, ju e feudalizuat atë, duke krijuar mirëqenje dhe pasuri përrallore vetëm për feudet e kastës suaj! Kjo pasuri përrallore është ‘vlerë e luftës’ për Ju!

Dhe në këtë mënyrë, Ju, duke e shfrytëzuar pushtetin, shtetin e shndërruat edhe në plaçkë politike, me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, me Zajednicën serbe dhe me marrëveshjet e tjera që priten të nënshkruhen gjatë procesit të negociatave të reja me Serbinë!!!

Dhe kështu rrjedhimisht e keni mbushur kupën, edhe pse miqtë tuaj si Xh.Rubin etj., ju kishin thënë me kohë që ta leni politikën!!!

Dhe kupa e mbushur me plotë durim, paknaqësi, zhgënjim e indinjatë të shqiptarëve, tashmë po derdhet!

Dhe Ju, tashmë nga këto rrethana ekzistuese nuk mund ta ndryshoni këtë gjendje, as të shkuarën tuaj, ama mund ta ndimoni të ardhmen e këtij vendi!

Si mund ta ndihmoni të ardhmen?!

Keni vetëm një rrugë!

T’i hapni rrugë ndryshimit të mendësisë politike, duke ikur nga politika!

Prandaj merrni guximin, thoni Lamtumirë politikës! /

Total
0
Shares
2 comments
 1. Shqiptarët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Luginës së Preshevës edhe Malit të Zi janë gjithsej 12,8 milionë bashkë me emigrantët shqiptarë në BE, Britani, Zvicër, SHBA, Kanada e Australi.

  Shqiptarët janë numerikisht më shumë se sa të gjithë popujt e tjerë të rajonit tonë:

  grekët: 10 milionë
  (por grekët janë popull artificial i përbërë nga shqiptarë, arumunë edhe sllavë)
  serbët: 5.9 milionë
  kroatët: 5 milionë
  sllovenët: 1.8 milionë
  boshnjakët: 2 milionë
  bullgarët: 7 milionë
  sllavo-maqedonasit: 0.85 milionë
  malazezët: 0.25 milionë

  Popujt e tjerë në Europë që janë numerikisht më pak se sa Shqiptarët:

  hungarezët: 11 milionë
  suedezët: 8.5 milionë
  norvegjezët: 4.5 milionë
  finlandezët: 5 milionë
  danezët: 4.5 milionë
  islandezët: 0,3 milionë
  estonezët: 1 milion
  letonezët: 1.4 milionë
  lituanezët: 3 milionë
  bjellorusët: 8 milionë
  çekët: 10 milionë
  sllovakët: 5 milionë
  austriakët: 3.5 milionë
  zviceranët: 3 milionë
  hollandezët: 3.4 milionë
  belgët: 3.5 milionë
  luksemburgasit: 0.25 milionë
  irlandezët: 5 milionë
  skocezët në Britani: 7 milionë
  valisët në Britani (Wales): 3 milionë
  katalanët në Spanjë: 10 milionë
  galicët në Spanjë: 2.8 milionë
  baskët në Spanjë e Francë: 2.7 milionë
  portugezët: 10 milionë

  Këta janë 8 popuj në rajonin e Gadishullit Ilirik edhe 24 popuj të tjerë në Europë. Pra gjithsej në kontinentin europian janë 32 popuj që janë numerikisht më pak se sa Shqiptarët.

 2. POPULL KOMBI SHQIPTARË ËSHTË NDËR KOMBET MË TË LASHTA, TË STËRLASHTA, EDHE SI ZOT
  DHE PREJ ZOTIT, I GADISHULLIT PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIE OU, VËLLAZËRO RIHIRO A,
  FARE SHKRIPKA VËRRIE. POR NGA LUFTAT PA NDËRPRERA PËR MBROJTEN EDHE RROJTJEN TË
  KOMPTAKTËSISË NË MBARË TROJET NËN PLOJET MË KATASTROFALË, KANIBALË O, NGA BANDA
  TERRORISTE DHE ME MARRËVESHJE A VARRËRESHJE MISTERIOZE, KRITER GRIPOZE, TRAKTATE
  KARPATE RUSE OJ PUSE, PA FUND QË NA TUND DHE MUND DUKE I MASHTRUAR, KASTRUAR ORE
  EDHE TERË KËTA-PËR HATA; QË SHITEN E STËRSHITEN, DUKE BERË TREGTI, KËRRDI, GËRRDI DHE
  GJAKUN O PRAGUN, ATDHEUN DHE ATKREUN, TROJET DHE HOJET, PORSI BISHA E TERBUAR OH,
  SI ISHA TË VËRBUARA; DUKE SHKELUR, NGELUR EDHE KËTE TROHEË OR MOHE LIRIE, PAVARËSIE,
  DEMOKRACIE TË KUSHTËZUAR DHE TË PRUSHËZUAR ËH, DUKE MBETUR OR TRETUR NË LLUMIN
  E TRADHTISË, TRAGJEDISË, MBARË KOMBËTARE, MBARË SHQIPTARE; QË KËRKOJNË, TENTOJNË,
  MU PËRJETË TË JETESË O, KOMANDOJNË, TA GLLABËROJNË TERË PASURINË ATDHEUT, BASHKA
  ËH, VRAZHDA ME DJALL BIR DJALLI, QË NA KALLI TIM DHE FLAKË ËËËH O, MOJ SHTRIGA PLAKË!
  MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura