HASHIM THAҪI MBËSHTET NJË VENDIM NË DËM TË SHQIPTARËVE!

Pashtriku.org, 23. 05. 2016: “Vendimi i Gjykatës Kushtetuese rreth pronës kishtare në Deçan është i bazuar në Kushtetutën e Shtetit dhe Konventën Europiane për të Drejtat e Njeriut. Kosova është shtet ligjor ku vendimet gjyqësore respektohen. Prona është e patjetërsueshme, e kujtdoqoftë ajo. HTH” – kështu e vlerëson Hashim Thaçi vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me pronat e uzurpuara nga Manastiri i Deçanit, që nga koha e regjimit pushtues të Millosheviqit.
P.S: Një shekull më parë Manastiri i Deçanit u takonte shqiptarëve të besimit ortodoks! Shikoni dy fotot që flasin më shumë se fjalët!

/ Editori i pashtriku.org, Sheradin Berisha /

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura