PASOJAT E VAKSINIMIT NË BRITANI NËN HIJEN E LUFTËS NË UKRAINË!

PASOJAT E VAKSINIMIT NË BRITANI NËN HIJEN E LUFTËS NË UKRAINË!

“Ndërsa e hutuar nga pushtimi rus i Ukrainës, qeveria britanike lëshoi të dhëna që konfirmojnë se ata që janë plotësisht të vaksinuar tani kanë deri në 3.2 herë më shumë gjasa të vdesin nga Covid-19 sesa ata që janë të pavaksinuar”, shkruan sot gazeta britanike “The Expose”.

Sipas Të dhënat më të fundit të publikuara nga “Agjencia e Sigurisë Shëndetësore në Britani” konfirmojnë se, bazuar në shkallën e vdekjeve nga Covid-19 për 100,000 banorë, njerëzit e vaksinuar plotësisht (me tri doza) në Britani vdesin deri në 3.2 herë më shumë nga Covid-19 sesa personat e pavaksinuar.

Pushtimi rus në Ukrainë tani po transmetohet 24/7 në BBC News dhe Sky News, dhe kryeministri britanik Xhonson këtë luftë e ka përshkruar si “konfliktin më të madh ushtarak që nga Lufta e Dytë Botërore”.

Duke i dhënë hapësirë mediale kësaj lufte, pas dy vitesh propagande dhe gënjeshtrash të vazhdueshme me Covid-19, lehtësisht arrihet në përfundimin se ky mbulim intensiv i një lufte mijëra milje larg është thjesht një shpërqëndrim i vëmendjes nga të dhënat e tmerrshme që u publikuan së fundmi nga Autoriteti Shëndetësor i Mbretërisë së Bashkuar.

(…)

/ Shqipëruar nga Sheradin Berisha, më 4 mars 2022 /

Për të mësuar më gjerësisht edhe përmes grafikoneve lidhur me të dhënat e këtij institucioni shtetëror britanik – klikoni e lexoni në vijim burimin:

———–

Burimi:

Während Sie von der russischen Invasion abgelenkt wurden, veröffentlichte die britische Regierung Daten, die bestätigen, dass Vollständig Geimpfte jetzt mit bis zu 3,2-mal höherer Wahrscheinlichkeit an Covid-19 sterben als Ungeimpfte

https://dailyexpose-uk.translate.goog/2022/03/04/russia-distracts-uk-gov-reveal-vaccinated-more-likely-to-die-covid/

____________

Shtojcë:

NJU JORK: VDEKJET SPITALORE ME “COVID-19” NGA VENTILIMI (INTUBIMI) MEKANIK!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura