INTERESAT E TË FORTIT NË SERBI IMPONOJNË THEMELIMIN E ZAJEDNICËS NË KOSOVË!

INTERESAT E TË FORTIT NË SERBI IMPONOJNË THEMELIMIN E ZAJEDNICËS NË KOSOVË!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 15.01.2020 – Pashtriku 21.01.2023

Sot tre vjet më parë (më 15.01.2020) kam shkruar: “Të drejtat e të dobtit gjithmonë shkilen nga interesat e të fortit”.

Dhe aktualisht interesat e të fortit në Serbi imponojnë themelimin e Zajednicës në Kosovë, e cila së bashku me 44 kishat dhe manastiret serbe (si zona të mbrojtura e të veçanta eksterritoriale) dëmtojnë përgjithmonë integritetin unitar të vendit! Kjo është pasojë e Pakos së Ahtisarit që dëmton aspiratën shekullore të Adem Jasharit.

____________

Për marrëveshjet që e shkërmoqin Kosovën …

KËRKOJ PËRGJEGJËSI PENALE PËR HASHIM THAÇIN DHE ISA MUSTAFËN!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 16.01.2023 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura