KUSH MUND TA NDALË “OPEN BALLKANIN” E SOROSIT?!

KUSH MUND TA NDALË “OPEN BALLKANIN” E SOROSIT?!

Nga Sheradin Berisha, 07 nëntor 2021

Edi Rama më 4 nëntor 201 në Beograd theksoi se, “Open Ballkani” do të jetë në shërbim të fermerëve e tregtarëve të cilëve u duhet shpejtësia, në mënyrë që qumshti të mos u bëhet kos…por i harroi përfitimet e oligarkëve të sojit Soros!

**”

Në dhjetor 2019 kur u mbajt takimi i radhës Rama – Vuçiq – Zaev… për minishengenin në Tiranë unë pata  botuar këtë analizë dhe ndër të tjera kam shkruar: “Dhe në këtë nismë këta katër liderë jane aktorë kryesorë, ndërsa oligarkët e sojit Soros janë regjisorë!”

Dhe tashmë e dimë të gjithë se “Open Ballkani” është ide e Sorosit…por çështja është kush mund ta ndalë këtë ortekë Openi…?

Ju ftojë ta lexoni të plotë analizën:

KUSH E NDALË MINISHENGENIN…?!

Nga Sheradin Berisha

Pashtriku, 21 dhjetor 2019: Duket që ‘minshengenin ballkanik’ tashmë askush s’mund ta ndalë, as vetë popujt e këtij rajoni! Pse? Sepse idea për çarkullimin e lirë të mallrave…, me fjalë duket lakmuese por, ndërkaq për popujt nuk do të jetë shume përfituese!

Ky minishengen është kalkulim ekonomik e financiarë i oligarkëve vendorë e ndërkombetarë më shume për të fituar, se sa në të mirë të njerëzve për të çarkulluar!

Me këtë ide bizneset e vogla dhe të mesme do të bankrotojnë, sepse kësaj nisme oligarkike nuk mund t’i mbijetojnë!

Dhe në këtë nismë këta katër liderë jane aktorë kryesorë, ndërsa oligarkët e sojit Soros janë regjisorë!

***

Një fjalë popullore thotë: “Paraja shkon te paraja, ndërsa skamja dhe varfnia shkon te fukaraja”!

Hajde ta ndalim këtë minishengen!

Por si ta ndalim? Ka dikush ide?!

_______________

RASTËSI APO DJALLËZI?!

Djali i oligarkut George Soros, Alexi ka ardhur në Shqipëri, pikërisht në ditën kur po mbahet takimi i radhës: Rama’Vuçiq’Zaev! A është kjo rastësi apo djallëzi? Unë e di që në politik s’ka rastësi, ka vetëm djallëzi! E ju a e dini?

(Shkruar më 20 dhjetor 2019, në rrjetin tim në FB)

***

Shtojcë

ALEX SOROS: “EDI RAMA ËSHTË VIZIONAR, NJERIU I RILINDJES SË VENDIT”!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 06 nëntor 2021

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura