LIGJI QË PËRLIGJ FRYMËMARRJEN TONË! TË SHFUQIZOHET KY LIGJ KIRIMINAL!

LIGJI QË PËRLIGJ FRYMËMARRJEN TONË! TË SHFUQIZOHET KY LIGJ KIRIMINAL!

Si sot një vit më parë e kam kundërshtuar ligjin ani-covid të qeverisë Kurti, dhe kam kërkuar shfuqizimin e këtij ligji kriminal! Edhe sot kërkoj të shfuqizohet ky lig i miratuar në gusht të vitit 2020 në Kuvendin e Kosovës!

Çka kam shkruar?

Nga arkivi, më 6 prill 2021:

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

LIGJI QË PËRLIGJ FRYMËMARRJEN TONË! TË SHFUQIZOHET KY LIGJ KIRIMINAL!

Nga Sheradin Berisha

Bartja e maskës me detyrim edhe në makinë është krim, pa dyshim!

***

Sipas nenit 24, (pika 5 – 6) të Ligjit Anti’COVID, që u miratua në gusht 2020 në Kuvendin e Kosovës, personi që nuk mbanë maskë dhe distancë në natyrë dhe në ambiente të mbyllur dënohet me 35€ gjobë! Me 35€ gjobë donohet edhe personi që nuk mbanë maskë në makinë!

Kjo masë absurde përveçse e dëmton qytetarin financiarisht (në këtë kohë krize) shumëfish më tepër e dëmton në shëndet!

Mbajtja e maskës me detyrim në natyrë dhe çdokund tjetër ku njeriu ka nevojë për ajër (O2) të pastër, është dënimi më i rëndë që mund t’i ipet njeriut!

Prandaj kam qenë dhe jam kundër këtij ligji anti – njerëzor (anti – jetë) që ka miratuar Kuvendi i Kosovës!

Dhe me këtë rast kërkojë shfuqizimin e këtij ligji   që po ia shkatërron jetën qytetarit tonë!

————

Nga arkivi, më 31 dhjetor 2020:

MBAJTJA E MASKËS NË MAKINË ËSHTË NJË MASË ABSURDE!

“Unë nuk mbaj maskë, më duhet që truri im të mendoj.” Dr.Margarite Griesz – Brisson.

Më gjerësisht lexo këtu:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218172205233010&id=1125324528

================

Nga arkivi, më 6 prill 2021:

LIGJI QË PËRLIGJ FRYMËMARRJEN TONË! TË SHFUQIZOHET KY LIGJ KIRIMINAL!

Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218776853628842&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura