LIGJI QË PËRLIGJ FRYMËMARRJEN TONË! TË SHFUQIZOHET KY LIGJ KIRIMINAL!

Si sot një vit më parë e kam kundërshtuar ligjin ani-covid të qeverisë Kurti, dhe kam kërkuar shfuqizimin e këtij ligji kriminal! Edhe sot kërkoj të shfuqizohet ky lig i miratuar në gusht të vitit 2020 në Kuvendin e Kosovës!

Çka kam shkruar?

Nga arkivi i Facebookut, më 6 Prill 2021

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

LIGJI QË PËRLIGJ FRYMËMARRJEN TONË! TË SHFUQIZOHET KY LIGJ KIRIMINAL!

Nga Sheradin Berisha

Bartja e maskës me detyrim edhe në makinë është krim, pa dyshim!

***

Sipas nenit 24, (pika 5 – 6) të Ligjit Anti’COVID, që u miratua në gusht 2020 në Kuvendin e Kosovës, personi që nuk mbanë maskë dhe distancë në natyrë dhe në ambiente të mbyllur dënohet me 35€ gjobë! Me 35€ gjobë donohet edhe personi që nuk mbanë maskë në makinë!

Kjo masë absurde përveçse e dëmton qytetarin financiarisht (në këtë kohë krize) shumëfish më tepër e dëmton në shëndet!

Mbajtja e maskës me detyrim në natyrë dhe çdokund tjetër ku njeriu ka nevojë për ajër (O2) të pastër, është dënimi më i rëndë që mund t’i ipet njeriut!

Prandaj kam qenë dhe jam kundër këtij ligji anti – njerëzor (anti – jetë) që ka miratuar Kuvendi i Kosovës!

Dhe me këtë rast kërkojë shfuqizimin e këtij ligji   që po ia shkatërron jetën qytetarit tonë!

————

Nga arkivi i Facebookut, më 31 dhjetor 2020

MBAJTJA E MASKËS NË MAKINË ËSHTË NJË MASË ABSURDE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook më 31 dhjetor 2020

Total
0
Shares
1 comment
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura