NË KURTHIN E SISTEMIT POLITIK TË PIRAMIDËS!

NË KURTHIN E SISTEMIT POLITIK TË PIRAMIDËS!

Nga Sheradin Berisha, FB 21.12.2022 – Pashtriku 20.01.2023

Republika e Pakos së Ahtisarit e cila nuk ka lidhje me gjakun e derdhur të Adem Jasharit, nëse bëhet edhe me Zajednicë shndërrohet në prapanicë të strukturave kriminale në Mitrovicë!

/ Sheradin Berisha, Facebook 16.12.2022

***

Duhet të kuptojmë një gjë! Synimi i SHBA’së është futja e Serbisë nën ombrellën e NATO’s. Andaj nuk rreshtin kompromiset që i bëhen Serbisë në dëm të Republikës së Ahtisarit, e cila shumë pak i ngjanë aspiratave të Adem Jasharit!

/ Sheradin Berisha, Facebook 17.12.2022

***

Barikadimi i planifikuar! Escobar: Asociacioni do të bëhet. Hill: Të jeni të sigurtë se Asociacioni do të themelohet! Për mua është shumë e qartë se, barikadimi i veriut është preludi i themelimit të Zajednicës!

/ Sheradin Berisha, Facebook 19.12.2022

***

Dy vjet më parë (më 20.12.2020) paskam shkruar:

“Politikës shqiptare i duhen politikanë mendjendarë, jo këmbëhapur e trushpërlarë! E për fat të keq as mendjendarët nuk mund të jenë të parët, sepse mbi krye i kanë sërish pashallarët që dirigjohen nga bankarët!”

Sot e kemi në pushtet “mendjendarin” Albin Kurti, i cili po sfidohet nga “pashallarët”: Escobar, Hill, Borell, Lajçak dhe jo vetëm, të cilët zbatojnë politikat e sistemit piramidalë të elitës bankare për interesat e tyre globale!

Ku e kanë vendin lidershipi politik e institucional i Kosovës, Shqipërisë dhe jo vetëm në sistemin e pirmadës?!

Lexoni këtu

SUNDIMI I NJERIUT NGA SISTEMI I PIRAMIDËS!

Edhe këtu:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219701358220879&id=1125324528

______________________

VUÇIQI PRETENDON RIKTHIMIN E PËRHERSHËM TË SERBISË NË KOSOVË PËRMES ZAJEDNICËS!

***

MUSTAFA SHTEGËTARI!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura