PADI PENALE KUNDËR GATES …

Me masa shtërnguese vaksinimi me detyrim është krim kundër njerëzimit! I gjithë sistemi vendimarrës: shëndetësor, politikë, farmaceutik, mediatik dhe jo vetëm, duhet të ndiqen penalisht nga drejtësia!

PADI PENALE KUNDËR GATES, FAUÇIT, DASZAK DHE JO VETËM! AKUZOHEN PËR GJENOCID KUNDËR NJERËZIMIT NË DOSJEN GJYQËSORE TË DEPOZITUAR NË GJYKATËN PENALE NDËRKOMBËTARE

Përgatiti: Sheradin Berisha, Facebook 3 shkurt 2022

Me një dosje të mahnitshme prej 46 faqesh të depozituar në Gjykatën Penale Ndërkombëtare (ICC) më 6 dhjetor (2021), një avokate e guximshme

Hannah Rose dhe shtatë aplikues të tjerë ngritën padi kundër Anthony Fauci, Peter Daszak, Melinda Gates, William Gates III, dhe 12 të tjerë për shkelje të panumërta të Kodit të Nurembergut.

Shkeljet përfshijnë krime të ndryshme kundër njerëzimit dhe krime lufte, siç janë përcaktuar nga Statutet e Romës, Nenet 6, 7, 8, 15, 21, 53.

***

ovid-19: Pharmaceutical giants, Gates, Fauci, UK officials accused of crimes against humanity in International Criminal Court complaint

https://www.riotimesonline.com/brazil-news/modern-day-censorship/covid-19-pharmaceutical-giants-gates-fauci-uk-officials-accused-of-crimes-against-humanity-in-international-criminal-court-complaint/

*** 

UK Team File Complaint of Crimes Against Humanity With The International Criminal Court

https://www.riotimesonline.com/brazil-news/modern-day-censorship/covid-19-pharmaceutical-giants-gates-fauci-uk-officials-accused-of-crimes-against-humanity-in-international-criminal-court-complaint/

***  

Whistleblower activists file complaint with International Criminal Court alleging Big Pharma, Gates, Fauci, UK officials committed crimes against humanity

https://www.cliffedekkerhofmeyr.com/en/news/publications/2022/Practice/Employment/employment-law-alert-24-january-2022-COVID-19-vaccines-A-crime-against-humanity-The-International-Criminal-Court-to-determine.html

***

Përveç katër të akuzuarve kryesorë, akuzohen edhe 12 të tjerë, përfshirë administratorët e kompanive kryesore të vaksinave dhe drejtuesit e shëndetësisë përgjegjës për Britaninë e Madhe:

1. Stephane Bancel, CEO i Moderna

2. Pascal Soriot, CEO i Astra Zeneca

3. Alex Gorsky, CEO i Johnson and Johnson

4. Tedros Adhanhom Ghebreyesus, Drejtor i Përgjithshëm i OBSH

5. Boris Johnson, Kryeministër i Britanisë së Madhe

6. Christopher Whitty, Kryekëshilltar mjekësor në Britaninë e Madhe

7. Matthew Hancock, ish Sekretar i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe

8. Sajid Javid, Sekretar i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe

9. June Raine, Shef Ekzekutiv për produktet mjekësore e të kujdesit shëndetësore në Britaninë e madhe

10. Dr.Ravid Shah, President i Rockefeller Foundation

11. Klaus Schwab, President i World Economic Forum

***

https://docdro.id/WUjv6iw

***

Dr. Ravid Shah, i cili ka punuar me Gates Foundation që më 2001, u emërua  “Lider i Ri Global” i World Economic Forum më 2007. Tani ai është president i Rockefeller Foundation, një grup që financon ID2020 bashkë me Gates Foundation.

***

ID2020 promoters Gates and Rockefeller Foundations funded WHO’s guideline on digital immunization passes

***

***

Klaus Schwab, një gjerman jashtëzakonisht inteligjent, djallëzor, me diploma të dyfishta doktorature në Ekonomi dhe Inxhinieri, është themeluesi i Forumit Ekonomik Botëror, një klub për përqindjen më të pasur të elitës së korporatave dhe politike në botë. Ai është një ndërmjetës pushteti që ka rregulluar shumë presidentë, kryeministra dhe administratorë të teknologjisë, të cilët tani e shohin atë me nderim dhe besnikëri të palëkundur.

Schwab, një ekonomist dhe teknokrat është miqësuar me shumë kombe, veçanërisht me Xi Jinping të Kinës, i cili mbajti një fjalim kyç në Davos. Ai vlerësoi vizionin e tij për një Rend të Ri Botëror. Më 25 janar 2021, Klaus Schwab u zotua për mbështetjen e tij për Xi Jinping me këto fjalë: “Z. Presidenti (Xi Jinping) unë besoj se kjo është koha më e mirë për të rivendosur politikat tona dhe për të punuar, së bashku, për një botë paqësore dhe të begatë. Ne të gjithë mirëpresim tani, Shkëlqesinë e tij, Xi Jinping, Presidentin e Republikës Popullore të Kinës. Shih shenjën 2:26.

Davos

***

Shumë e konsiderojnë Schwab-un si organizatorin e lëvizjes aktuale drejt kriptomonedhës, identifikimit universal dhe një qeverie botërore (fashiste) që do të drejtohet bashkërisht, në mënyrë totalitare, me Kinën.

***

https://conservapedia.com/Klaus_Schwab

***

Avokatja Hannah Rose dhe shtatë aplikantët ngritën padinë për shkelje të Kodit të Nurembergut në emër të viktimave, të gjithë popullsisë së Britanisë së Madhe. Ajo e depozitoi padinë në ICC në Hagë, e njohur për historinë e gjatë të të ndihmuarit të viktimave që kërkonin shpagim për krimet e luftës, dhe për përcaktimin e linjave të duhura etike të sjelljes në luftë.

Pas krimeve të nazistëve në Luftën e Dytë Botërore, gjyqet për krimet e luftës u mbajtën në Nuremberg, Gjermani. Në përfundim të tyre u zhvilluan një numër parimesh që në fund çuan në krijimin e Kodit të Nurembergut.

Këto parime në thelb thonë që kushdo, pavarësisht pasurisë apo pushtetit që ka, përfshirë edhe krerët e shteteve, nuk janë mbi ligjin. Fakti që ligjet në vendet e tyre mund t’ua lejojnë veprimet nuk i shfajëson para drejtësisë nën ligjin ndërkombëtar.

Në veçanti, eksperimentet mjekësore të kryera nga doktorët nazistë çuan në rregulla strikt dhe parime etike në lidhje me testimet shkencore humane në të ardhmen, përfshirë doktrinën e informacionit të nevojshëm dhe lirinë për t’iu nënshtruar ilaçeve eksperimentale pa shtrëngim apo kërcënim.

Siç e dimë të gjithë, para se të nisin procedurat e një operacioni kirurgjikal, ka një kërkesë ligjore dhe etike që pacienti duhet të njihet me rreziqet e mundshme, si infeksione, hemorragji, dëmtim nervash, e deri te vdekja. Pacienti zakonisht nënshkruan një formular miratimi pasi ka marrë këtë shpjegim. Po ashti, kur shkojmë për të marrë ilaçet, informohemi për rreziqet e mundshme anësore me një fletushkë brenda kutisë e zakonisht edhe pas një bisede me farmacistin.

(***)

Të dhënat tjera të kësaj padie penale mund t’i lexoni në lidhjen poshtë

Gates, Fauci dhe Daszak akuzohen për gjenocid në dosjen gjyqësore –

Gates, Fauci, and Daszak charged with Genocide in Court Filing

https://www.thedesertreview.com/opinion/columnists/gates-fauci-and-daszak-charged-with-genocide-in-court-filing/article_76c6081c-61b8-11ec-ae59-7718e6d063ed.html

_______________

PATOLOGËT GJERMANË: “SHUMICA E NJERËZVE TË VAKSINUAR NUK E KANË IDENË SE SA TË SËMURË JANË TANI!

::::::::::

BOTA SI BURG PA MURE DHE ROBËRIA MENTALE MEDIALE!

https://pashtriku.org/bota-si-burg-pa-mure-dhe-roberia-mentale-mediale/

Total
0
Shares
1 comments
  1. Po ashtu eshte por edhe Gates nje kukull i elites globale eshte. Krimi eshte me i madh dhe jane shume e shume njerez qe duhen denuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura