PASHTRIKU: RËNIA E HEROIT ADRIAN KRASNIQI MË 16 TETOR 1997 (VIDEO)

Pashtriku.org, 15. 02. 2014 – Më 16 tetor 1997, Adrian Rexhep Krasniqi (1972) bashkë me: Mujë Krasniqin, Ilir Konushevcin dhe Qerim Kelmendin, kanë kryer një aksion ndaj stacionit të policisë serbe në fshatin Kliçinë të Pejës, dhe me këtë rast bie heroikisht Adriani. Disa orë pas këtij aksioni të UҪK’së, në vendin e ngjarjes ka shkuar një ekip televiziv, dhe me këtë rast ka filmuar ambientin ku ishte zhvilluar aksioni, si dhe trupin e pajet të Heroit Adrian Krasniqi. (sh.b)

 

*  *  *
Në vijim shikoni këtë video’xhirim të rrallë:

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura