PLANDEMIA E PAPËRFUNDUAR!

PLANDEMIA E PAPËRFUNDUAR!

Plandemia nuk është shpallur e përfunduar!

Për shkak të luftës në Ukrainë ritmi i saj është zvogluar, në mënyrë që në një situatë tjetër ajo sërish për t’u aktivizuar!

Nga Sheradin Berisha, FB 13.12.2022 – Pashtriku 14.01.2023

Në fund të vitit 2020 regjisorët e PLANdemisë përmes politikës, komiteteve të”ekspertëve” medieve dhe jo vetëm, përveç izolimit (mbylljes) dhe orës policore, kërkonin respektimn e masave poshtëruese e nështruese: distancë – maskë – dezinfektim – vaksinim … Kush nuk i zbatonte këto masa antinjetu e priste gjoba minimale prej 35€!  Regjisorët e OBSH-së mbillnin frikë duke thënë se  edhe pas vaksinimit nuk do të hiqen: distanca dhe bartja e maskës!

Sot, pas dy vjetësh kur gjendja plandemike duket e qetë, në Gjermani dhe jo vetëm, është obligative bartja e maskës – në shumë institucione publike si: nëpër spitale, qendra mjekësore private, nëpër shtëpitë e të moshuarve, në transportet publike si: në trenë, në tramvajë, në autobusë, dhe në shumë institucione të shtetit!

Dhe më 13 dhjetor 2020 lidhur me këtë çudi plandemije paskam shkruar si më poshtë:

“Plandemistët thonë, edhe pas vaksinimit, distanca dhe maskat nuk hiqen! Jetojmë në kohë çudirash të çuditshme që të çudisin!”

Kjo dëshmon se Plandemia nuk është shpallur e përfunduar, por për shkak të luftës në Ukrainë ritmi i saj është zvogluar, në mënyrë që në një situatë tjetër ajo sërish për t’u aktivizuar!

#Te zgjimi është shpëtimi 🤝

____________________

NJË VDEKJE E PAPRITUR!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura