POLITIKA E KORONËS TË SHKOJË NË GJYKATË!

Veterani i ZDF-it Hahne kërkon që:

POLITIKA E KORONËS TË SHKOJË NË GJYKATË!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 21 shkurt 2022

Ish-gazetari i ZDF, Peter Hahne në një intervistë për reitschuster.de “narrativin e koronës” e konsideron të dështuar dhe si “lojë të mbaruar”. “Asnjë fe nuk ka qenë kurrë aq e suksesshme sa ideologjia Corona, njerëzit e besuan atë,” tha Hahne.

Ai bën thirrje për një rishikim ligjor: “Unë do të doja që ata që janë përgjegjës për politikën e Koronës të dy viteve të fundit të ndiqen qartë për përgjegjësinë e tyre të paktën nga komitetet hetimore politike, dhe në mënyrë të veçantë nga proceset gjyqësore. Ju duhet të përballeni me këtë. Kërkoj një shpjegim shumë të qartë gjyqësor se çfarë ka ndodhur në dy vitet e fundit dhe kush është përgjegjës. Kushdo që është përgjegjës duhet të mbajë përgjegjësi.” ka thënë Hahne.

Hahne kërkon edhe rehabilitimin e atyre “që kanë dy vjet që thonë të vërtetën”, nga shkenca, gazetaria dhe politika.

***

Burimi – video:

ZDF-Urgestein Hahne fordert: Corona-Politik muss sich vor Gericht verantworten!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura