REXHEP KASUMAJ: TRAKTATI I HOTIT, BASKËQEVERISJE ME SERBINË!

Berlin, 4 Qershor 2020: Nuk ka ndodhur deri tash. Në asnjë legjislaturë. Në asnjë qeveri. Qysh nga viti 2000 që ndau mijëvjeçarët dhe Kosovën e Serbinë.
Por e bëri Dullë Hoti. Atë që s’e bëri kush. Pajisi minoritarët serbë me instrument kontrollues të pushtetit dhe Republikës.

Ndaj dhe e mbante fshehtë Traktatin serb.
Ja përbetimi i tij!
Lista serbe e Rakiqit do ketë:
1.Zëvendëskryeministrin
2. Zv. Minstër në Arsim
3. Zv. Ministër në Shëndetësi
4. Zëvendësdrejtorin e AKI
5 .Zëvendëskomandën e FSK
6. Zëvendësambasadorin e Kosovës në SHBA dhe,
7. Veto në të drejtën për vendimmarrje në FSK, AKI, Diplomaci dhe Polici
8. Zëvendësministër të Ekonomisë me veto në shitjen e aseteve kombëtare.
Për Isain kjo s’ishte e papritshme. Është, madje, e natyrshme. Gjithnjë brenda llojit.
Veçse kurrë nuk i mirëkuptoj luftëtarët: të famshmit komandarë që i bëjnë votat dhe uratën një qeverie të tillë.
I morën pushtetin Kurtit për t’ia dorëzuar Serbisë.
Vallë aq e rëndë paskësh qenë pesha e tyre e fajit, e që këtej, aq e tmerrshme frika nga ndërrimi i kohëve politike?!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura