SA E LUFTON SHTETI KRIMIN?!

SA E LUFTON SHTETI KRIMIN?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 07 nëntor 2021

Kur bëhet fjalë për luftimin e krimit, të gjithë  politikanët thonë se “shteti e lufton krimin!”

Në të vërtetë sa e lufton shteti krimin?!

Studiuesi amerikan, Dr. Richard Day në librin “The New Order of Barbarians, 1969 (Rendi i Ri i Barbarëve, 1969) lidhur me ‘shtetin dhe krimin’ thotë: “Shteti toleron më shumë krime për të gjeneruar frikën që të çon në më shumë kontroll”!

Dhe sot krimi me PLANdeminë dhe jo vetëm, po tolerohet nga shteti për të gjeneruar sa më shumë frikë që të çon në kontroll të plotë!!!

***

L’édition française des révélations du Dr Richard Day, « Le Nouvel Ordre des Barbares » (1969), est désormais disponible aux Éditions Dédicaces

Guy Boulianne Guy Bouliannehttps://guyboulianne.com/2021/04/24/ledition-francaise-des-revelations-du-dr-richard-day-le-nouvel-ordre-des-barbares-1969-est-desormais-disponible-aux-editions-dedicaces/amp/

Total
33
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura