SHERADIN BERISHA: DIKTATI I BRUKSELIT!

Pashtriku.org, 24 mars 2018: Pas ratifikimit të marrëveshjes në Kuvendin e Kosovës (më 21 mars 2018) u tha: ‘fitoi demokracia’! Nëse presioni dhe shantazhi janë demokraci, atëherë çfarë kuptimi ka diktatura në politik?!
***

Ratifikimi i marrëveshjes (në Kuvend, më 21 mars) e cila në fakt e ndryshon kufirin me Malin e Zi, ishte kushti i BRUKSELIT për liberalizimin e vizave! Kushtëzimi duket qartazi se, ishte një DIKTAT i pashembullt në historinë e BASHKIMIT EUROPIAN!
Ky diktat përveç se e kushtëzon LIRINË E LËVIZJES SË LIRË – ME CUNGIM TË INTEGRITETIT TERRITORIAL TË REPUBLIKËS, e denigron edhe integritetin tonë njerëzor, intelektual e kombëtar!
Në asnjë ligj, kod apo konvent ndërkombëtare nuk ekziston një akt i tillë diskriminues! Nëse dikush prej ekspertëve të kësaj fushe ka njohuri për akte të tilla normative le ta bëj publike!
Sheradin Berisha, 23. 03. 2018 /^

P.S: Më 21 mars 2018 në Kuvendin e Kosovës politika e mundi historinë! Fitoi interesi politik, humbi argumenti historik!

______________
SHERADIN BERISHA: TË NDERUAR DEPUTETË, THONI JO MARRËVESHJES QË E LË ҪAKORRIN DHE KULLËN E ZHLEPIT NË MAL TE ZI!
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=7449
***
SHERADIN BERISHA: DEPUTETË, MOS E SHKILNI BETIMIN!
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=7448

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura