SHERADIN BERISHA: KUSH E KRIJOI FUNDAMENTALIZMIN ISLAMIK?!

Pashtriku.org, 29 qershor 2017: Ditëve të fundit në mediet e shkruara dhe elektronike si dhe në rrjetet sociale ka plasur një polemikë me shumë akuza e kundërakuza, lidhur me përhapjen dhe fuqizimin e ‘fundamentalizmit islamik’ në Kosovë dhe në trevat tjera të etnikumit shqiptarë!
***

Për gjenezën e ‘fundamentalizmit islamik’ kanë shkruar shumë studiues në botë.
Me këtë rast po i referohem studiuesit kanadez, David Livingston.
David Livingston, në librin: (Terrorism and the Illuminati: A Three-Thousand-Year History) – “Terrorizmi dhe Iluminatët – Një histori 3000 vjeçare, (2007)”, shkruan në detaje për mënyrën sesi Ilumuminatët (banikerët), duke operuar me anë të fondeve të tyre në Arabinë Saudite, (me bankën e Anglise dhe amerikane), mundën të shkatërronin Perandorinë Osmane dhe të ruanin për vete Lindjen e Mesme! Ai gjithashtu shpjegon sesi ata (bankierët iluminatë) vazhdojnë të perdorin një mori Kultesh si: Vahabizmin (e viteve 1700’të), Salafizmin (e viteve 1900’të), si dhe Shoqërinë Sekrete “Vëllazëria Myslimane” (e vitit 1930’të) për të ndarë ISLAMIN dhe për të krijuar fundamentalizmin fanatik (islamik) dhe ndjelljen e terrorit në përgatitje për – siç thotë ai – në “Luftën e Civilizimeve”!
Nivelet me të ulëta (terroriste) mund të besojnë se janë duke mbrojtur Islamin, duke iu kundërvënë Perendimit. Ata në të vërtetë janë duke i shërbyer agjendës iluminate, kanalet e së cilës depërtojnë në fuqinë e lartë britanike dhe amerikane, kurse në nivel të ulët, në shoqëritë kriminale okulte.
Studiuesi Livingston, madje shkruan se regjimi aktual i Iranit nuk është i pavarur. Iluminatet e krijuan atë pas largimit të Shahut dhe instalimit të Ajatollah Komneit. Në çdo luftë, iluminatët (bankierët) kontrollojne të dyja palët e konfliktit dhe as në Luften e tretë Botërore nuk do të ketë përjashtim, thotë z.Livingston.
_________________
*) Autori i librit, D.Livingston ka lindur në Montreal në vitin 1966 nga i ati xhamajkano-kanadez (një mësues) dhe nga e ëma kanadeze-franceze.

Lexoni librin: Terrorizmi dhe Iluminatët – një histori 3000 vjeçare, të David Livingston:
Terrorism and the Illuminati: A Three-Thousand-Year History
https://www.amazon.com/Terrorism-Illuminati-Three-Thousand-Year-David-Livingstone/dp/1615773061/ref=reader_auth_dp
***

Introduction to Illuminati Studies: From … — with David Livingstone

Illuminati, Islam & Terrorism with David Livingstone

_________________

KUSH E KRIJOI ISIS’in?!


JOHN KERRY: ‘UASHINGTONI E KRIJOI ISIS’in PËR RRËZIMIN E BASHAR AL-ASAD’it NË SIRI!
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=6166
***
JULIAN ASSANGE: CIA KRIJOI SHTETIN ISLAMIK (ISIS)!
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=6158

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura