SHERADIN BERISHA: KUSH PËRFITON NGA TËRMETI NË SHQIPËRI?!

Pashtriku, 26 nëntor 2019: Tërmetet janë fatkeqësi natyrore, por edhe fatkeqësi që mund të shkaktohen edhe nga dora e njeriut – me programin “HAARP”!
Çka është HAARP’i? (High Frequency Active Auroral Research Program)
HAARP’i është një fushë antenash në jug lindje të Alaskës, duke punuar së bashku si një antenë gjigande. Bëhet fjalë për një program kërkimore jonosferik mes flotës dhe forcave ajrore amerikane, në bashkëpunim me Universitetin e Alaskës dhe Agjencisë për Kërkime të Avancuara në Fushën e Mbrojtjes.
Janë 360 antena, secila mund të gjenerojë 10,000 Vat! = 3,6 milion Vat! kolektivisht. Frekuenca më të madhe ligjore është 50,000 Vat!

Ata nuk janë të transmetimit jashtë, ata janë të transmetimit për lart. Haarp është vetëm një nga pesë armët e njohura tektonike në botë. Mund të jenë rreth 20 në te gjithë botën.
Kur Haarp ndizet, të gjitha këto antena lëshojnë radiovalë të fuqishme elektromagnetike në jonosferë, (pjesa më e sipërme e atmosferës). Ato e ngrohin jonosferën dhe kriojnë valë të pa rregullta të cilat i kthejnë fuqishëm në tokë.
Me këto valë elektro magnetike – HAARP, mund të shkaktohen tërmete në cdo cep të botës e të duken si dicka natyrale!
A mund ta ketë shkaktuar HAARP’i tërmetin e sotëm në Shqipëri?!
Nuk përjashtohet kjo mundësi!
***
Shikoni videon: HAARP – Important info
https://www.youtube.com/watch?v=9uLTmYi6tnE

***
– Kush përfiton nga kjo fatkeqësi?!
– Shteti (pushteti)
– Banka,
– Oligarkët vendorë të ndërtimeve, dhe
– Oligarkët e huaj të sigurimeve!
Shqiptarët cdo ditë përjetojnë tërmet nga ky pushtet!
Prandaj të ndihmohen fatkeqët e kësaj fetkeqësie dhe të protestohet kundër kësaj klase politike, e cila për 30 vjet rresht Shqipërinë e bëri të pa shpresë për jetesë!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura