SHERADIN BERISHA: LIDERËT E PARTIVE POLITIKE DUHET T’I THONË LAMTUMIRË POLITIKËS!!!

Pashtriku.org, 18 nëntor 2018: Lidershipi i partive politike që bashkëqeverisën për gati 20 vjet rresht, në vend se ta zhvillonin gjithanshëm Kosovën, e feudalizuan atë, duke krijuar mirëqenje dhe pasuri përrallore për familjet dhe kastën e tyre!
Ky lidership duke e shfrytëzuar pushtetin, shtetin e shndërruan madje edhe në palçkë politike, me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, me ‘Zajednicën’ serbe dhe me marrëveshjet e tjera të cilat priten të nënshkruhen gjatë procesit të negociatave të reja me Serbinë!!!
Ata rrjedhimisht e kanë mbushur kupën, dhe kupa e mbushur me plotë durim, paknaqësi, zhgënjim e indinjatë të shqiptarëve, tashmë po derdhet!
A mund ta ndryshojnë këtë gjendje?
Jo!
Ata nuk mund ta ndryshojnë as të shkuarën e tyre, ama mund ta ndihmojnë të ardhmen e këtij vendi!
Si mund ta ndihmojnë të ardhmen?!
Kanë vetëm një rrugë!
T’i hapin qetësisht rrugë ndryshimit të mendësisë politike, duke i thënë Lamtumirë politikës!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura