SHERADIN BERISHA: PAKOJA E AHTISAARIT DËMTON REPUBLIKËN E ADEM JASHARIT!

Pashtriku, 17 shkurt 2020: (Në 12 vjetorin e ‘pavarësisë’) – Në dhjetor 2007, nëpër zyrat e Bashkimit Europian (BE’së) në Bruksel ka qarkulluar një dokument i papublikuar, të cilin e kishin përpiluar ekspertët juridik të BE-së.
Në dokument theksohet se “Rezoluta 1244 e KS të OKB’së (e miratuar më 10 qershor 1999) do të mbetet në fuqi edhe pas shpalljes së pavarësisë nga Kuvendi i Kosovës”, sepse sipas tyre “1244’shi nuk e parandalon shpalljen e pavarësisë së Kosovës”!
Është e vërtetë që rezoluta nuk e parandaloj shpalljen e pavarësisë (më 17 shkurt 2008), por ama mbi bazën e kësaj rezolute dhe të dokumenteve të tjera ndërkombëtare, siç janë:
– Raporti i Kai Aides për Kosovën (Nju Jork, 13 qershor 2005);
– Pakoja e Ahtisaarit (Nju Jork, Vjenë, 2 shkurt 2007) dhe
– Gjashtë pikëshi i Ban Ki Moon’it! (OKB – Nju Jork, 13 qershor 2008), Kosova hyri në një cikël të ri negociatash politike me Serbinë, (nga viti 2010 deri më sot, shkurt 2020) për avansimin e statusit politik të pakicës serbe në një ‘Bashkim territorial të komunave etnike serbe’ (Zajednicë) dhe në rrezikun permanent për ndryshimin e kufijve të Kosovës!
Nëse ky proces i negociatave përfundon me këtë agjendë, atëhere pashmangshëm do të dëmtohet TËRËSIA TERRITORIALE E KOSOVËS, dhe në këtë mënyrë republika e 17 shkurtit 2008, e shpallur mbi pakon e Ahtisarit nuk do të mund të avansohet mirëfilli në REPUBLIKË TË ADEM JASHARIT!
Për më tepër do të bëhet i pamundur realizimi i aspiratës shekullore të mijëra dëshmorëve të rënë dhe vullneti i 95% të shqiptarëve të kësaj republike, për t’u bashkuar me Republikën e Shqipërisë në një SHTET TË PËRBASHKËT, si dy njësi federale!

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEU, JO REPUBLIKË KRYELEGJENDËS MBARË KOMBËTARE, MBARË SHQIPTARE, E ADEM KRYELEGJENDARIT PORSE, HORSI, REPUBLIKË AHTISARIT ATIJ VARRIT,
  QË NË KORDINIM EDHE KOPERIM ME TERRORIZMIN, THERRORKRIZMIN AHIII OR
  RUSO SERBO EUROPË OR, PUSO VERBO NA KOPË DHE NA ROPË, A PAK U DUKËN
  QË NA ZHDUKËN DHE NA NDUKËN MBI 80% POR, KËRKOJNË, TENTOJNË, GJERË
  TERË 100% TROJET NËN PLOJET NDËRKOMBËTARE, DUKE NA GETOIZUAR DHE,
  TERRORIZUAR, PËR TË NA ELELMINUAR PERMES KFOR-IT NATO-S A, HORRIT TË
  ZHVATES, VETËM EDHE VETËM PËR SHFRYTËZUAR AH, SHQYTËSHTRUAR TERË
  PASURINË E QINDRA-QINDRA MILIARDËSHE ME XEHRORE METALE PREHE HORE
  TË STERRGALE, DUKE NA SHFAROSUR EDHE ZHVARROSUR OR TERË GJERË OUH
  PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARINË; PO KJO ËSHTË KATASTROFA ORE MORE
  MË KANIBALE, MË KATASTROFALE, QË TË NA ELEMINOJNË DHE TERRORIZOJNË
  DERI MË HOLOKAUSTE SA GJENOCIDALE, QË ME SHEKUJ ORE TEMPUJ AUH, PA
  NDËRPRE, KRATER NGRE, DUKE MOS U NGOPUR OR KOPUR, KURRË HË BURRË A,
  GRUA NGA KJO GURRË A KRUA T’MBARË PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARISË
  OUUUH, TË MBARË SHQIPTARISË?! PORSE, HORRSE, KUSH HAPË VARRIN O, NJË
  POPULL TË TERË, NËN HORBULL TERR O FERR, PORSE VETË DO VARROSEJ HEJ,
  NË ATË VARR DHE, DO DIGJEJ EDHE PIQEJ NË ATË ZJARR, GJITHA MEKATET OR
  FERRKATET, DO TË I PAGUAJ DHE DO TË I VUAJË, NË KETË BOTË PO EDHE N’ATË
  BOTË NËN SQOTË T’FERRIT DHE TERRIT: NUK KA PRAG PA U KTHYE OUUUH ME
  GJAK OUUUH, ME KRYE; HEEEJ, ME GJAK DHE ME KRYE!” MË T’FALA MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura