SIRENA NË BERLIN!

SIRENA NË BERLIN!

Në Berlin ka nisur ndërtimi i një rrjeti të ri prej 400 sirenash të mëdha!

Çka është sirena dhe cili është qëllimi i përdorimit?

Sirena është një pajisje që lëshon tinguj të mprehtë e të gjatë dhe që përdoret për të dhënë alarmin, për të paralajmëruar rreziqe natyrore apo rreziqe të tjera në kohë lufte! Aktualisht rreziku më i madh është lufta, pa përjashtuar këtu dhe rreziqet natyrore, si tërmetin apo vërshimet nga uji!

Nga Sheradin Berisha, 24 Prill 2022

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura