STIPE MESIҪ: ‘GAZI LOTSJELLËS ËSHTË MË PAK I RREZIKSHËM SESA PLANET SERBE PËR COPËTIMIN E KOSOVËS!

Pashtriku.org, 26 mars 2018: Një porosi për politikanët e Kosovës!
Sfida e radhës është themelimi i Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe (ZAJEDNICA).
Ish’presidenti kroat, Stipe Mesiç, lidhur me këtë çështje ka thënë:

“Opozita kosovare ka përdorur gaz lotsjellës. Unë iu them se Ai është më pak i RREZIKSHËM se sa PROJEKTET E PLANET SERBE për COPËTIMIN e Kosovës. Një bombolë GAZI është e pakëndshme për dikë apo disa individë, e projektet serbe sikurse ASOCIACIONI i Komunave Serbe, janë RREZIK për një popull të tërë!”
Tashmë kupa është mbushur me ratifikimin e marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi, (nga Kuvendi i Kosovës, më 21 mars 2018), ndërsa me themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe (Zajednicës), kjo kupë mund të derdhet!
(Përgatiti kryeredaktori i pashtriku.org, Sh.Berisha)

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura